Šport, 18.10.24

today18.10.2024

Športna zveza Murska Sobota in Združenje atletskih sodnikov sta včeraj v Murski Soboti pripravila 58. spominski tek. Mladi so tekli štafetni tek, člani in članice pa posamični. Skupno je na prireditvi sodelovalo 207 tekačev. Med mladimi tekači so med osnovnošolkami zmagale tekačice Osnovne šole Beltinci, Osnovne šole II iz Murske Sobote in Osnovne šole Puconci, med osnovnošolci pa Osnovna šola Miška Kranjca iz Velike Polane, Osnovna šola II Murska Sobota in Osnovna šola Veržej. Med srednješolci je zmagala Ekonomska šola Murska Sobota in med srednješolkami Gimnazija Murska Sobota.
Med člani posamično je v Murski Soboti na 58. spominskem teku najhitreje tekel Jan Kramer iz Črenšovec, član ekipe Ocean Orchid’s teama, drugi je bil Matej Fujs iz Lemerja, ki je nastopal za ekipo Maratonca in tretji Franjo Kolarič iz Varaždina. Med članicami je zmagala Urška Martinec iz Atletskega kluba Pomurje, druga je bila Andreja Gorčan iz Atletskega kluba Ormož in tretja Tjaša Žalig iz Murske Sobote.

Najhitrejši člani in članice na 58. spominskem teku v MS 2024

Na 27. državnem strelskem prvenstvu s samostrelom so v Ormožu turniški strelci znova dosegli odlične rezultate. Med člani posamično je osvojil naslov državnega prvaka Primož Seršen, drugi je bil Tadej Žalik in tretji Leon Režonja, ekipa Turniščanov je zmagala tudi v moštveni konkurenci. Med mladinci je bil drugi Maks Čizmazija in tretji Tim Koren, oba iz Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča.

Na strelskem tekmovanju mladih strelcev z naslovom Strelski upi 2024 je v Ormožu Športno strelsko društvo Coal Petišovci zasedlo moštveno šesto mesto. Med ostalimi pomurskimi ekipami so bili Črenšovci deveti, Murska Sobota pa enajsta.

V 3. kolu prve slovenske košarkarske lige za članice je ljubljanska Ilirija v gosteh premagala v Škofji Loki ekipo Domla s 55:38. Za Ilirijo je nastopila tudi Mia Žekš iz Rakičana. Igrala je 23 minut, med strelke se ni vpisala, Alina Žitek, igralka s prekmurskimi koreninami pa je igrala 22 minut in k zmagi prispevala 8 točk.