Šport, 17.10.24

today17.10.2024

V vnaprej odigranem srečanju 4. kola v prvi slovenski odbojkarski ligi za člane je v Ljubljani ACH Volley brez posebnih težav premagal soboško Panvito Pomgrad s 3:0. Še najbolj so se Sobočani upirali državnim prvakom v tretjem nizu, ki se je končal s 25:20. Za Panvito Pomgrad so največ točk dosegli Sani Adžović 9, Žan Bedrač 8 ter Jakob Špes Podbregar in Nik Legen po 6 točk. Za ACH Volley je največ točk k zmagi prispeval Sašo Štalekar in sicer 12. V naslednjem rednem 3. kolu bodo soboški odbojkarji v soboto gostovali na Ravnah pri Fužinarju.

Slovenska kadetska nogometna reprezentanca kategorije U – 17 pod taktirko Gorana Cvijanovića je v treti kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu na Ptuju igrala proti Poljski 2:2. Zadetka za slovensko reprezentanco sta dosegla Žan Meško v 72. minuti iz 11 metrovke in Žan Hočevar v 90. minuti, zanjo pa je v drugem polčasu igral tudi nekdanji nogometaš Mure Miha Matjašec iz Črenšovec, ki je zdaj član Domžal. Slovenska reprezentanca je v Gornji Radgoni že premagala Gruzijo z 2:1 in Armenijo z 1:0 in je z drugim mestom napredovala v elitni krog kvalifikacij.

Olimpijski komite Slovenije – združenje športnih zvez je v Portorožu ob praznovanju 33 letnice nekaterim športnikom podelil tudi zlate znake za športne rezultate. Jelka Orban, članica Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota je kot članica slovenske reprezentance v steznem kegljanju v mešanih dvojicah dobila zlati znak za naslov evropskega prvakinje v Romuniji, letos pa je v kategoriji vida B – 3 zasedla s Sašo Kajtno tudi drugo mesto na evropskem prvenstvu na Poljskem.

V 4. kolu prve slovenske košarkarske lige za člane sta se v Novem mestu pomerila v nasprotnih ekipah dva pomurska košarkarja. Krka je z Nikom Bačvičem premagala Hansai Domžale z rezultatom 86:66. Za Krko je Bačvič iz Murske Sobote k zmagi dodal 19 točk, za Hansai iz Domžal pa je Jan Copot iz Rakičana zadel 8 točk.