Šport, 12.10.24

today12.10.2024

V zadnji kvalifikacijski nogometni tekmi za nastop na evropskem prvenstvu je reprezentanca Slovenije U–21 pod taktirko Milenka Ačimovića v Dunajskem Novem mestu igala proti Avstriji 1:1. Za Avstrijo je bil uspešen Thiren Bolla v 56. minuti iz 11 metrovke, izid pa je izenačil Nejc Gradišar v 65. minuti. Žal glavni sodnik zadetka Marcelu Ratniku s Tišine v 72. minuti ni priznal, za reprezentanco pa je celo tekmo igral tudi Tio Cipot, nekdanji nogometaš soboške Mure. Trenutno v skupini Slovenija vodi na lestvici z veliki možnostmi za uvrstitev na Evropsko prvenstvo, a še niso bile odigrane vse kvalifikacijske tekme.

V prijateljski pripravljalni nogometni tekmi je reprezentanca Slovenije U–19 na Brdu gostila vrstnike iz Avstrije, ki so zmagali z rezultatom 2:1. Za slovensko reprezentanco pod taktirko Miša Brečka je celo tekmo igral tudi Bine Anželj, član soboške Mure. Za slovensko reprezentanco je dosegel častni zadetek Luka Topalović.

V prvem kolu nove sezone v 4. košarkarski ligi je Prebold premagal Nono Murska Sobota z rezultatom 67:63. Za novo soboško ekipo so največ točk zadeli: Aljoša Mlekuž 27, Žiga Pojbič Kovačič 14 in Leon Zver 11 točk.

V državni šahovski ligi v Radencih je v 7. kolu Žalec premagal Radgono s 4:2, za Radgono je zmagal Andreas Diermar, remizirala pa sta Peter Schreiner in Silvester Puntigam. Celjski šahovski klub je premagal soboški Pomgrad s 4,5:1,5. Za Pomgrad so remizirali: Mikloš Nemeth, Lajoš Szereš in Tomislav Gruškovnjak.

Šahisti Radgone poraženi proti Žalcu

V prvi slovenski šahovski ligi – vzhod je v Zagorju ob Savi Rokada iz Lendave premagala II. ekipo Ptuja s 3,5:1,5. Za Rokado so zmagali Dezider Ivanec, Danijel Pukl in Luka Bakan, remiziral pa je Matjaž Kodela. II. ekipa Pomgrada je bila prosta.

Mestna občina Murska Sobota in Svet za invalide v soboški občini sta pripravila letno srečanje invalidskih organizacij in društev v Mestni občini Murska Sobota. Blizu 80 udeležencev je za uvod poslušalo komorni zbor Društva paraplegikov in Prekmurja, nato pa so se pomerili v treh športnih panogah. Med članicami je v vrtnem kegljanju bila najboljša Irena Grah iz društva revmatikov, v pikadu Neli Matjašec iz ekipe Želva in v šahu Marija Barber iz Medobčinskega društva invalidov. V moški konkurenci je v vrtnem kegljanju zmagal Franc Borovnjak iz društva paraplegikov, v pikadu Ignac Jakopina iz Društva gluhih in naglušnih in v šahu Janko Brunčič iz Društva gluhih. Moštveno je zmagalo Društvo gluhih pred paraplegiki in ekipo Želve.