Šport, 11.10.24

today11.10.2024

Ozadje
AD

Slovenska članska nogometna reprezentanca je v Oslu sinoči pred 23.000 gledalci doživela v 3. kolu Lige narodov z oslabljeno enajsterico hud poraz s 3:0 proti Norveški. Za Skandinavce je dosegel dva zadetka Erling Haaland v 7. in 62. minuti, enkrat pa je zadel še Alexander Soerloth v 52. minuti. Naslednjo tekmo bo Slovenija v skupini B 3 igrala v nedeljo ob 15.uri po slovenskem času v Almatyju proti Kazahstanu. Za slovensko reprezentanco je celo tekmo igral tudi Erik Janža iz Puževec, Tomi Horvat pa je zaradi zdravstvenih razlogov manjkal na zboru slovenske izbrane vrste.

V 2. kolu ženske jadranske košarkarske lige ABA v košarki je Cinkarna Celje v Obiličevem premagala ekipo Orlovi z 88:54, kar je druga zaporedna zmaga slovenskih prvakinj. Za Celjanke je igrala 31 minut tudi Blaža Čeh iz Rakičana, ki je k zmagi Celjank prispevala 7 točk.

Blaža Čeh

V prvem kolu nove sezone 2. slovenske namiznoteniške lige je II. ekipa puconskega Murexina igrala v gosteh proti Muti 5:5. Za Murexin je trikrat zmagal Luka Norčič, dvakrat pa je bil uspešen Jure Smodiš. V drugi tekmi je ekipa Murexina na Koroškem premagala Fužinar s 6:0. Za Murexin sta dvakrat zmagala Jan Lipič in Jure Smodiš, po enkrat je bila uspešna dvojica: Jure Smodiš – Luka Norčič in Luka Norčič posamično.