Šport, 10.10.24

today10.10.2024

V Gornji Radgoni je bila prva kvalifikacijska nogometna tekma slovenske reprezentance U – 17 za nastop na evropskem prvenstvu. Slovenija je pod taktirko selektorja Gorana Cvijanovića premagala Gruzijo z rezultatom 2:1, čeprav so Gruzijci v 31. minuti preko Bartsvilija prvi dosegli zadetek. Izid je izenačil Denis Videnović v 49. minuti iz 11-metrovke, zmagoviti zadetek pa je dosegel Nejc Viher, oba sta člana Maribora, v 51. minuti srečanja. Naslednjo tekmo bo Slovenija igrala v soboto 12. oktobra ob 15.30 znova v Gornji Radgoni, tokrat proti Armeniji. V kadru slovenske reprezentance je bil tudi Miha Matjašec iz Črenšovec, nekdanji igralec Mure, ki je zdaj član Domžal.

Medobčinsko društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije je v društvenih prostorih v Murski Soboti pripravilo tradicionalno mednarodno športno srečanje paraplegikov. Ob tej priložnosti so bila športna srečanja v treh panogah. Med ženskami je v pikadu zmagala Marija Cigler, v vrtnem kegljanju pa Neža Kuhar. V moških kategorijah je med lokostrelci zmagal Jožef Franc, v pikadu Vekoslav Dunaj pred Francem Borovnjakom, v vrtnem kegljanju pa je bil najboljši Franc Borovnjak, vsi iz soboškega društva. Mesta občina Murska Sobota in Svet za invalide Mestne občine Murska Sobota bosta v petek 11. oktobra ob 9. uri na sedežu društva paraplegikov pripravila še srečanje invalidskih organizacij in društev iz območja Mestne Občine Murska Sobota, kjer bodo pripravili tudi nekaj športnih srečanj.

Franc Borovnjak osvojil dve medalji

Namiznoteniški klub Sobota, pokalni prvak Slovenije, letos po odločitvi vodstva kluba nastopa v 3. slovenski namiznoteniški ligi. V prvem kolu nove sezone je Sobota v gosteh premagala Logatec s 6:2. Za Soboto je trikrat zmagal Bojan Ropoša, dvakrat Janko Öri in enkrat Nejc Titan. V drugem dvoboju prvega kola je Sobota premagala še Vrtojbo s 6:4. Za Soboto sta po trikrat zmagala Bojan Ropoša in Janko Öri.

Bojan Ropoša

V 7. kolu prve puconske lige v malem nogometu so vodilni Sebeborci premagali Vanečo s 6:1, drugi Bodonci so premagali Romo na Dolini z 10:1, tretji Poznanovci pa so premagali Prosečko vas s 5:2. V drugi puconski ligi malega nogometa so vodilni Vadarci premagali Motovilce z rezultatom 5:4, ekipa Jauševo iz Zenkovec je bila prosta, tretji Izvir iz Gorice pa je bil boljši od Otovec s 4:2.