Šport, 9.10.24

today09.10.2024

Na kasaških dirkah v Stožicah so imeli ljutomerski kasaški vozniki izjemen uspeh. Naslov državnega prva med dve letnimi kasači je osvojil Men Amen na vajetih Marka Slaviča, drugo mesto pa je zasedel Lionel z voznikom Rokom Hericem. V najdaljši rejski dirki, jesenskem kriteriju, sta zmagala Maugli in Jože Sagaj mlajši, tretje mesto v tej prestižni dirki je osvojil še Don Saxo pod taktirko Janka Sagaja. V preostalih dirkah so zmagali tudi Davorin Puhar z Elite Elarjem in Riso Alar, Marko Savič je dobil tudi peto dirko z Dalio OZT, sedmo in osmo dirko pa je dobil z Denaldo OP in Kasane Du Hautvent voznik Jože Sagaj mlajši.

Jože Sagaj

V Magdeburgu v Nemčiji je na svetovnem plesnem prvenstvu v breakingu, Plesni klub Zeko iz Murske Sobote v druščini 600 plesalcev iz 30 držav osvojil prvo mesto med mladinci v parih in sicer sta si naslov priplesala Tino Oskomič in David Pahor. David Pahor je osvojil bronasto odličje še v posamični konkurenci. Med ostalimi plesalci sta v članski konkurenci bila šesta Rok Mihalič in Filip Kovačič. V vlogi sodnika na prvenstvu je bil tudi Dejan Zečevič, vodja Plesnega kluba Zeko iz Murske Sobote.

Mladi člani Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote so bili znova tekmovalno uspešni. Tai Šantavec je v Tolminu zmagal v metu vortexa z rezultatom 47,93 metrov med 12-letniki, v teku na 60 metrov pa je bil drugi v času 9,32. V teku na Šmarno goro je med dečki na 650 metrov dolgi progi z 80 metri višinske razlike zasedel prvo mesto Jurjij Humbel, kar je njegova peta letošnjo zmaga v gorskih tekih.

Tai Šantavec zmagal v vorteksu

Na mesečnem hitropoteznem šahovskem turnirju v Murski Soboti je zmagal Boris Kovač z 10,5 točkami, drugi je bil Danilo Hari z 8,5, tretji Robertino Dobrila Ružič s 6 točkami, Majda Kovač in Ema Lukač pa sta zbrali po pet točk in pol.