Šport, 7.10.24

today07.10.2024

Ozadje
AD

Na prvem državnem prvenstvu v cestnem teku na 5 km je v Kranju Tvit Trajbarič med mlajšimi mladinci zasedel 3.mesto, med članicami pa je bila na 5 km tretja Urška Martinec, oba iz Atletskega kluba Pomurje.

Urška Martinec 3. med članicami na DP v cestnem teku v Kranju

V Moravskih Toplicah je tamkajšnja športna zveza pripravila 8. Prekmurski mali maraton na katerem je teklo 198 tekačev iz Avstrije, Hrvaške in Slovenije. Na 5,5 km dolgi progi sta zmagala Val Hajdenkumer iz Sloparce Beltinci in Anita Rižnar iz Ljutomera. Na 11 km dolgi progi sta bila najhitrejša Aleš Zver iz Odranec in Andreja Gorčan iz Save Turizma, na 21 km pa Boštjan Brunec iz Dokležovja in Sara Štumberger iz Benedikta.

Najboljši v teku na 11 km, Aleš Zver zmagovalec

V Dobrovniku je bilo regijsko strelsko prvenstvo v streljanju z revolverjem in pištolo. Posamično je z revolverjem zmagal Tomaž Ciglar iz Črenšovec s 188. krogi, moštveno pa strelci Štefana Kovača iz Turnišča. S pištolo je zmagal Jože Gjerek iz dobrovniškega Jezera s 188. krogi, moštveno pa Kovinar iz Ormoža.

V prvi slovenski ženski nogometni ligi je bila Tema med Olimpijo in Muro Nono, ki je bila znova v Ljubljani v spodnji Šiški, Murašinje pa so pred 200 gledalci zmagale s 3:1. Povedla je Mura, v 15. minuti je zadela Yana Malakhova, Ana Milović je izenačila v 28. minuti. V 2. polčasu so črno bele zadele še dvakrat: na 1:2 je v 72. minuti s svojim drugim golom povišala Malakhova, končni rezultat pa je v 83. minuti postavila Noelle Vilčnik. To je bil tudi dvoboj dveh prekmurskih trenerjev, Vladimirja Kokola na Murini strani in Zdenka Maučeca na ljubljanski. Na lestvici sta zdaj Mura Nona in Olimpija izenačeni po točkah, obe imata po 18, a imajo Prekmurke eno odigrano tekmo manj. V naslednjem krogu bodo Murašinje v nedeljo ob 15.00 uri v Bratoncih gostile Krim.

V nedeljo je bil v Radencih odigran še 6. krog državne članske šahovske lige. V pomurskem derbiju je Pomgrad premagal Radgono s 4:2, v prvi slovenski šahovski ligi vzhod je II. ekipa Pomgrada premagala II. ekipo Ptuja s 3,5:2,5, Šentjur pa je premagal Rokado iz Lendave s 4:2.