Šport, 1.10.2024

today01.10.2024

Ozadje
AD

Tretji dan Balkanskega prvenstva v atletiki za veterane sta v Baru v Črni Gori še dva pomurska atletska veterana osvojila medalji. Poročali smo že, da sta zlati odličji osvojila Tjaša Žalig v teku na 800 in 1500 metrov ter Miha Žalig v skoku v višino. Zadnji dan prvenstva sta med 650 atleti iz 13 držav osvojila še bronasto medaljo v troskoku Zdravko Mauko Magi iz Športnega društva Radenci in Štefan Potočnik iz Športnega društva Beltinci, ki je bil drugi v metu gire.

Zdravko Mauko 3. v troskoku

Na zadnji dirki pokalnega prvenstva v motokrosu v Mačkovcih na Goričkem je Val Crnkovič iz Avto moto društva Štefan Kovač iz Murske Sobote v dveh dirkah zbral skupno 33 točk in sicer v prvi dirki s četrtim in v drugi dirki s šestim mestom. Ob koncu štirih dirk za leto 2024 v kategoriji MXP 2 R2 je Val Crnkovič 103. točkami zasedel peto mesto, naslov prvaka je osvojil Klemen Rozman iz Ljubljane s 193. točkami.

Val Crnkovič

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije na Brdu je bilo žrebanje parov šestnajstine finala slovenskega pokala Pivovarne Union. V sredo 30. oktobra so načrtovana tudi vsa srečanja preostalih pomurskih nogometnih ekip. Tako bodo igrali: Zavrč – Mura, Zase Videm – Nafta 1903, Hodoš – Celje, Klima Tratnjek Beltinci – Triglav Kranj, Velesovo Cerklje – Čarda Martjanci, Dokležovje – Premium Dobrovce, Bela Krajina – Polana in Turnišče – Ilirija 1911.

Nk Dokležovje

Na reki Savi je bilo dvodnevno državno prvenstvo v športnem ribolovu za veterane na katerem so tekmovali tudi pomurski ribiči. Prvi dan je med masterji do 65 leta Dušan Vogrinčič zasedel drugo mesto, med ribiči nad 65 let je v svojem sektorju zmagal Zoran Vidic, drugi je bil Avgusta Prelog. Drugi dan tekmovanja je bil v svoji kategoriji tretji Dušan Vogrinčič, zmagala pa sta v svojih sektorjih Štefan Černjavič in Zoran Vidic, tretji je bil Željko Mavrič.

Željko Mavrič In Jože Šmejc

Na dvodnevnem državnem prvenstvu v atletiki za pionirje od letnika 2011 do 2014 je Tai Šantavec s trenerjem Dejanom Korenom zasedel prvo mesto. V metu krogle je Jasmin Horvat, oba iz Atletskega kluba Pomurje, s trenerjem Antonom Štermanom zasedel tretje mesto.