Šport, 30.9.2024

today30.09.2024

V Petišovcih pri Lendavi je bila pred 600 gledalci zadnja odprta dirka državnega prvenstva v spidveju, na kateri je sodelovalo 12 dirkačev iz petih držav. Zmagal je Anže Germek iz Ljubljane pred Janom Helenikom iz Poljske in Maticem Ivačičem iz Lendave. Po dveh dirkah je petič osvojil naslov državnega prvaka Matic Ivačič iz Lendave z 28. točkami, drugi je bil Anže Germek iz Ljubljane s 25. točkami in tretji Krešo Omerzel iz Krškega s 5. točkami.

V 6. kolu slovenskega državnega nogometnega prvenstva so igralke Mure None na Fazaneriji visoko premagale občasno neugodno Ljubljano. Pred 150 gledalci so slavile zmago z 9:1, ob polčasu je bilo 5:0. Na tekmi se je odlikovala Sara Makovec s 4. zadetki, dva je dosegla Yana Malakhova, po enega pa Hana Serec, Noele Vilčnik in Špela Kolbl. Edini zadetek za gostje je dosegla Mirjam Kastelec za vmesnih 6:1.

Nogometaši v 2. slovenski ligi so odigrali tekme 8. kola. Beltinčani letos igrajo po sistemu toplo-hladno, saj so po zmagi v minulem kolu proti Biljam, tokrat znova doživeli poraz, doslej pa skupno zbrali 4 zmage, 1 neodločen izid in 3 poraze. Tokat so gostovali v gosteh pri novomeški Krki, ki je s tretjo prvenstveno zmago slavila z 1:0. Tekmo je odločil zadetek v 88. minuti srečanja, ko je edini zadetek dosegel Mark Gliha.

V 3. slovenski nogometni ligi sta pomurski moštvi dosegli polovičen izkupiček, uspešnejši so bili znova nogometaši Čarde, ki so kot novinci odlično začeli prvenstvo in se po 7. kolih nahajajo na visokem tretjem mestu. Martjanski nogometaši so pripravili novo prijetno presenečenje, potem ko so na težkem gostovanju v Krškem vse do 79. minute zaostajali z 1:0, nato pa v obdobju treh minut pripravili preobrat, ko je dvakrat zadel napadalec Čarde Patrik Žekš. Najprej v 79. minuti iz 11-metrovke za izenačenje na 1:1, nato pa še v 81. minuti iz igre. Žekš se je z dvema zadetkoma povzpel tudi na vrh lestvice strelcev, kje sta 6 zadetkov dosegla še dva nogometaša, Marko Drevenšek iz Hajdine in Lev Sirk iz Brežic. Ekipa ZASE Videm je premagala Avto Rajh Ljutomer z 2:1. Domačini so povedli v 5. minut po zadetku Nika Šalamuna, Ljutomerčani pa so izenačili pred polčasom, v 42. minuti je zadel Andy Fras. Zmagoviti zadetek za zmago Vidma z 2:1 je v 84. minuti dosegel Žan Petek.

V Mariboru je bilo dvodnevno prvenstvo Slovenije v atletiki za pionirje in pionirke. Pomurski atletski klub Goričko je osvojil kar štiri odličja. V teku na 60 metrov je v času 8.28 zmagal Lan Mertük, ki je postal državni prvak tudi v teku na 200 metrov v času 27,65. Med pionirkami je zmagala v metu vorteksa Aleša Gabor s 45,68 metrov, ki je bila druga še v skoku v višino s preskočenimi 136 cm.