Šport, 25.9.24

today25.09.2024

Na državnem strelskem prvenstvu z zračno puško za veterane v Ljubljani so sodelovali tudi pomurski strelci. V posamični konkurenci se je Franc Jožef uvrstil na 3. mesto, Janko Kuzma je bil peti in Igor Makari osmi. Moštveno se je Športno strelsko društvo Murska Sobota uvrstilo na drugo mesto.

Franc Jožef

Na atletskem mitingu v Mariboru so med 266 atleti iz 23 slovenskih klubov nastopili tudi člani Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote. Med 15. soboškimi atleti je Mia Meznarič osvojila prvo mesto v teku na 60 metrov, drugi v metu vortexa je bil Tai Šantavec, Luka Sagaj pa drugi v teku na 600 metrov. Timon Kuhar je bil tretji v teku na 200 metrov. Blizu medalj s četrtimi mesti so bili Denis Padar v teku na 200 metrov, Lina Osojnik v teku na 600 metrov in Eva Mulec v teku na 60 metrov.

Zmaga za Mio Meznarič v teku na 60 m

V ribniku Kanu v Krogu je bila tretja tekma v športnem ribolovu med ekipo Kanu kluba iz Kroga in Gradišča. Skupno je nastopilo 24 tekmovalcev, zmagala je ekipa Gradišča s 70:53,1 kg ujetih rib. Med posamezniki je zmagal Marjan Ozvatič s 16,3 kg, drugi je bil Milan Ružič s 13,9 kg in tretji Drago Perkič z 8,5 kg ulovljenih rib, vsi so člani zmagovalne ekipe iz Gradišča.

V Zgornji Polskavi so bila odigrana tri kola v 3. slovenski šahovski ligi – vzhod, kjer med 14. ekipami nastopajo tudi člani Šahovskega društva Gornja Radgona. Radgonski šahisti so s pomlajeno ekipo igrali proti Slovenski Bistrici 2:2, poraženi pa so bili od ravenskega Fužinarja z 2,5:1,5 in Ptuju s 3:1. Za radgonsko ekipo so igrali Vid Gorjak, Matic Manič , Miha Rantaša in Taraja Celcar. Skupno bodo šahisti v tej ligi igrali 9 kol.