Šport, 24.9.24

today24.09.2024

Na svetovnem pokalu modelarjev v kategoriji F – l A z večjimi modeli je v Nitri na Slovaškem nastopil med 55 modelarji iz 12 držav tudi Boštjan Bagari iz soboškega aerokluba, ki je zasedel prvo mesto. Na drugo mesto se je v močni konkurenci uvrstil Vaclav Papež iz Češke in na tretje David Kraznai iz Madžarske.

V Szegedu na Madžarskem je Hana Bedernjak iz Kajaka kanu kluba Rotoattivo iz Murske Sobote nastopila na kajakaški tekmi olimpijskih upov. V mladinski konkurenci na 500 metrov je zasedla 8. mesto, osma pa je bila tudi v finalu tekme B skupine na 1000 metrov.

Na Ljubljanici je bila kajakaška tekma v okviru Zmajčkovega pokala. Noah Šadl je med cicibani zasedel prvo mesto, Ariel Šadl pa je bila med mlajšimi deklicami tretja. Kajakaški klub Mura iz Kroga pa je sodeloval na tekmi v slalomu. Med cicibani je bil najhitrejši Noah Šadl, med mlajšimi deklicami je bila druga Ariel Šadl. Ariel in Noah sta nastopila tudi v kanuju, kjer je Ariel zasedla prvo, Noah drugo mesto, v dvojicah sta bila tretja.

Mladi kroški kajakaši na Zmajčkovem pokalu: Foto: Arhiv kluba

V prvem kolu državne lige v hokeju na travi so članice Moravskih Toplic v gosteh premagale državne prvakinje Lipovce z 2:1. Za Lipovce je dosegla zadetek Ana Vegič, za Moravske Toplice pa sta zadeli Ajša Kuzma in Danaja Škrilec.

V Mokricah je bilo državno lokostrelsko prvenstvo 3 D na katerem so bili odlični tudi člani Lokostrelskega kluba Lendava. S tradicionalnim lokom je med člani zmagal Kristijan Horvat. Herman Klement je osvojil naslov državnega prvaka z golim lokom med starejšim lokostrelci nad 50 let starosti. Kristijan Horvat bo od 30. septembra do 6. oktobra sodeloval s slovensko reprezentanco na svetovnem prvenstvu v Mokricah.

Društvo upokojencev Miklavž pri Ormožu je pripravilo finale državnega prvenstva v vrtnem kegljanju upokojence, na katerem je sodelovalo 13 najboljših ekip iz celotne Slovenije. V ženski konkurenci se je uvrstila na 3. mesto ekipa Črenšovec v postavi: Cilka Zelko, Katarina Vučko, Marija Kolenko, Darinka Kreslin in Rozalija Gerič, kar je največji dosedanji uspeh pomurskih kegljavk. Na prvo mesto so se uvrstile Starše, drugi je bila ekipa Gaj/Pragersko. V moški konkurenci so se upokojenci Črenšovec uvrstili na 8. mesto.