Šport, 18.9.24

today18.09.2024

Mlada slovenska nogometna reprezentanca U – 16 je v Športnem parku Ivanke Serec v Radencih v prijateljski tekmi premagala Madžarsko z 2:0. Za Slovenijo pod taktirko Muamerja Vugdalića je oba zadetka dosegel Maj Pirc iz Domžal in to v 12. in 61. minuti. Za reprezentanco je igral tudi nogometaš Mure Blaž Kovač in nekdanji igralec Mure Miha Matjašec, ki je zdaj član Domžal. V kadru reprezentance je bil tudi Maj Balažic iz soboške Mure. Povratno tekmo bo Slovenija igrala v Novi na Madžarskem v četrtek 19. septembra.

Spletni portal Prva lig.si je s pomočjo uredništva in obiskovalcev portala za enajsterico 8. kola izbral tudi dva igralca soboške Mure in sicer strelca treh zadetkov Daria Vizingerja in kapetana Kaia Cipota. Za trenerja kola je bil prav tako izbran Murin trener Oskar Drobne, ki je z zmago 4:0 proti Primorju debitiral na soboški klopi.

V uvodni nogometni tekmi 2. kola slovenskega nogometnega pokala Pivovarne Union je Dokležovje pod taktirko Ferija Cifra presenetljivo premagalo tretjeligaško ekipo Avto Rajh Ljutomer, ki jo je vodil Boštjan Zemljič z rezultatom 2:1. Za Dokležovje sta dosegla zadetka: Aljaž Lukač v 9. in Žiga Berden v 70. minuti; za Ljutomerčane je dosegel zadetek Mario Skuhala v 61. minuti srečanja.

Na dvodnevnem prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke v atletiki na Ptuju se je najbolje odrezala Mia Meznarič, ki je v teku na 100 metrov osvojila srebrno kolajno z osebnim rekordom 12:80. Med ostalimi člani Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote je bil Jurij Humbel šesti v teku na 3000 metrov z osebnim rekordom 10,25,95. Luka Sagaj je bil v teku na 300 metrov sedmi v času 38,86 in v teku na 100 metrov deseti v času 12.18.