Šport, 16.9.24

today16.09.2024

Na evropskem prvenstvu v badmintonu na Poljskem za igralke do 15 let je nastopila tudi Lendavčanka Naja Horvat, ki je nastopila v treh kategorijah. Najbolje se je med 251 igralci iz 33 evropskih držav uvrstila v mešanih dvojicah s soigralcem Maksom Trampušem, kjer sta se uvrstila med 32 najboljših evropskih dvojic.

Igralke Ženskega nogometnega kluba Mura Nona so zaradi poplavljenega igrišča v Bratoncih tekmo 4. kola v prvi slovenski ženski ligi proti Gažonu igrale v Murski Soboti in zmagale s 7:0. To je bila hkrati generalka igralk Mure pred četrtkovo evropsko tekmo kvalifkiacij za Ligo  prvakinj v gosteh proti Sankt Pőltnu. Za Muro Nono so dosegle zadetke: Anja Eferl in Yana Malkhova po 3 ter Lea Dolinar enkrat.

Nafta je v  8. kolu v prvi slovenski nogometni ligi  je izgubila v Celju s 3:1, pred 1000 gledalci je prvi zadetek za Celjane v 44. minuti dosegel nekdanji igralec Mure Nino Kouter. Za Celjane sta zadela še Svit Sešlar v 58. in David Zec v 90. minuti. Edini zadetek za Nafto je dosegel Zsombor Kalnoki-Kiš v 81. minuti.

V 6. kolu 2. slovenske nogometne lige je Tabor v Sežani pred 300 gledalci visoko premagal Klimo Tratnjek Beltince s 3:0. Tudi v 3. slovenski ligi vzhod pomurske ekipe v 5. kolu niso imele uspeha. Avto Rajh iz Ljutomera je doživel poraz s 3:0 in sicer na gostovanju v Krškem, Čarda pa je izgubila v Hajdini s 3:1. Za Čardo je dosegel častni zadetek v 75. minuti iz 11 metrovke Gjergj Bushaj.

V pomurski nogometni  ligi so bile tekme zaradi slabih vremenskih razmer odpovedane.

V 6. kolu prve slovenske mladinske nogometne lige so Muraši, pod taktirko Damirja Čontale v Ljubljani premagali Ilirijo z 2:0. Za Muro sta dosegla zadetka: Niko Graj v prvem in Nal Lan Koren v drugem polčasu.

V Celju je bilo državno prvenstvo v vrtnem kegljanju za slepe in slabovidne. Soboška ženska ekipa v postavi: Silva Mlinarič, Marija Jurančič in Milena Ivanuša se je uvrstila na tretje mesto. Posamično je bil Milica Ivanuša zmagovalka, v moški konkurenci je Dušan Cigüt zasedel drugo in Danilo Kreslin tretje mesto.