Šport, 11.9.24

today11.09.2024

V soboški Fazaneriji je slovenska nogometna reprezentanca U – 21 v kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu leta 2025 na Slovaškem premagala Ciper z 2:0 in je še naprej v vodstvu kvalifikacijske skupine s 16. točkami. Gledalci v Murski Soboti so lahko spremljali tudi dva prekmurska nogometaša, strelca drugega zadetka Tia Cipota v 84. minuti in Marcela Ratnika s Tišine, člana ljubljanske Olimpije. Prvi zadetek za Slovenijo je dosegel z avtogolom Nicolas Kotsakos v 27. minuti srečanja. Tekmo sta spremljala tudi članski selektor Matjaž Kek in predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović. Naslednjo, odločilno kvalifikacijsko tekmo bo Slovenija igrala 11. oktobra v gosteh proti vrstnikom iz Avstrije.

Reprezentanca slovenije v Murski Soboti na tekmi proti Cipru. Foto: Martin Metelko

Manj uspeha je imela reprezentanca U- 19, ki je v tretji tekmi na turnirju Slovenija Nations cup v Kranjski Gori igrala 1:1 proti Irski. Vodilni zadetek za Slovenijo je dosegel Luka Topalović, ki igra za Inter v Italiji. Za Irsko je dosegel zadetek v 68. minuti Mason Melia. V kadru slovenske reprezentance, ki je odigrala na turnirju tri tekme in dvakrat igrala neodločeno, sta bila tudi igralca Mure Bine Anželj in Žan Petrović. Slovenska reprezentanca U – 19 bo igrala v novembru uvodni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo, kjer se bo pomerila z Nizozemsko, Ukrajino in Kazahstanom.

V zaostalem srečanju 3. kola prve slovenske ženske nogometne lige je Mura Nona v gosteh premagala Tabor Maribor z 9:0. Za soboško ekipo so dosegle zadetke: Lea Dolinar in Anja Eferl po 2 ter Ines Sok, Hana Serec, Sara Makovec, Yana Malakhova in Špela Kolbl po enega. Na lestvici vodita z 9 točkami Olimpija in Mura Nona obe ekipi imata po 9 točk, Olimpija pa ima en zadetek boljši razliko v zadetkih. V 4. kolu bo Mura Nona v nedelo 15.septembra ob 11.uri v Bratoncih igrala proti ekipi Gažona.

Pomurski ribiči so tekmovali na reki Savi v Brežicah. V ekipi veteranov Kopra so tekmovali tudi prekmurski ribiči, najbolje se je odrezal Zoran Vidic, ki je bil 5. prvi in drugi dan, Avgust Prelog je bil prvi dan peti in drugi dan sedmi, Željko Mavrič pa je bil prvi dan šesti in drugi dan sedmi. Ekipa Gornje Radgone je nastopila v kategoriji mastersov do 65 leta starosti. Najboljši je bil Dušan Vogrinčič, ki je bil dvakrat četrti, Darko Merčnik je bila dvakrat peti, Alojz Novak je bil peti in osmi ter Miran Tišlar peti in šesti. V posamični konkurenci brez ekipe je tekmoval Štefan Černjavič, ki je bil prvi dan prvi in drugi dan drugi.