Šport, 7.9.24

today07.09.2024

Slovenska članska nogometna reprezentanca je v prvem kolu lige narodov v polnih Stožicah pred 14.834.gledalci igrala proti Avstriji 1:1, slednja je na 22. mestu evropske nogometne zveze, Slovenija pa na 52. mestu. Za našo izbrano vrsto je dosegel vodilni zadetek Benjamin Seško v 16. minuti iz 11-metrovke, izid pa je izenačil Konrad Laimer v 28. minuti srečanja. Za slovensko reprezentanco je igral vseh 90 minut tudi Erik Janža iz Puževec in prikazal zelo dobro nogometno predstavo.

Erik Janža na tekmi proti Avstriji. Foto: M24.si

Mlada slovenska nogometna reprezentanca U – 21 je v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu v Angersu v Franciji igrala proti Franciji 1:1. Vodilni zadetek za Slovenijo je dosegel v 37. minuti Tio Cipot iz Murske Sobote, izid pa je izenačil Desire Doue v 54. minuti. Za slovensko reprezentanco je ob Cipotu igral tudi Marcel Ratnik s Tišine, pa tudi nekdanji igralec Mure Srdjan Kuzmič. V naslednjem kolu bo Slovenija v torek 10. septembra v Murski Soboti igrala proti Cipru.

V 4. kolu prve slovenske kadetske nogometne lige je v Lendavi Nafta 1903 pod taktirko Sandija Bauerja igrala 2:2 proti Aluminiju. Za Nafto je dosegel oba zadetka Maks Horvat v 1. in 19. minuti srečanja. Nogometaši Mure so ostali brez točk. Grosuplje je v Murski Soboti premagalo Muro s 3:1, edini zadetek za Muro, ki jo vodi Mitja Erniša pa je dosegel Blaž Kovač v 2. minuti, kar je bil edini a takrat tudi vodilni zadetek za Muro.

Na 31. mednarodni kolesarski dirki Trst – Gorica – Udine dolgi 85 km je med mlajšimi mladinci nastopil tudi Alen Žitnik, član Kolesarskega kluba Tropovci, ki se je ob koncu v močni mednarodni preizkušnji uvrstil na 11. mesto.

Društvo upokojencev Bakovci je ob 40 letnici delovanja društva pripravilo tudi meddruštveno tekmo v balinanju. V moški konkurenci so zmagali Bakovci pred Lendavo, Turniščem in Gornjo Radgono. V ženski konkurenci so bili prav tako najboljši Bakovci pred Lendavo, Radgono in Turniščem.