Šport, 4.9.24

today04.09.2024

V zadnji, sedmi tekmi, na evropskem prvenstvu v odbojki za mlade stare do 20 let v grškem kraju Arta, je Slovenija premagala Škotsko s 3:0. Člani slovenske reprezentance so nastopili z nekoliko spremenjeno ekipo, v kateri je Nik Legen dosegel 4 točke, Vid Suhadolnik in novi član soboške Panvite Pomgrada Jakob Podbregar Špes pa sta zadnji dvoboj končala brez točk. Slovenija je premagala Grčijo, Španijo in Škotsko in se s petim mestom ni uvrstila v polfinale, kamor sta se uvrstili dve najboljši reprezentanci.

V Mariboru je bilo državno prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih v 12 urnem maratonu v vrtnem kegljanju za leto 2024. Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Murska Sobota je z žensko ekipo v postavi: Silva Mlinarič, Marija Jurančič in Milica Jurančič zasedelo prvo mesto in naslov državnih prvakinj. Moška ekipa Murske Sobote v postavi: Drago Potočnik, Olga Albert in Danilo Kreslin je zasedla četrto mesto.

Spletni portal prva liga.si je v 7. kolu s pomočjo obiskovalcev portala in uredništva v enajsterico 7. kola že drugič uvrstil trenerja Nafte 1903 Jozsefa Bozsika in lendavskega nogometaša Szabolcsa Szalaya ter prvič Hristijana Georgijevskega. V tem kolu je Nafta premagala Domžale s 5:2.

Na moštvenem državnem atletskem prvenstvu za mlajše mladince in mladinke v Velenju so med 26 klubi atletinje Pomurja zasedle 10. in atleti 13. mesto. Posamično je med mladinci na 800 metrov zmagal Tvit Trajbarič, drugi v teku na 400 metrov je bil z osebnim rekordom 53,14 Luka Sagaj, druga pa je bila v teku na 200 metrov tudi Klara Janža. Štafeta mladink Pomurja v kategoriji 4 x 100 metrov v postavi: Nika Cimerman, Nika Golob, Mia Meznarič in Klara Janža je bila tretja.

Na kegljišču Vikenda v Radencih poteka mednarodni kegljaški turnir Tri srca za prehodni pokal Miroslava Steržaja. V Moški konkurenci vodi Iztok Lešnik iz Prepolja s 544 keglji, drugi je Borut Štiberc s 543 keglji in tretji Milan Kovačič s 541. keglji, oba iz Radenske. Med članicami vodi Sonja Tibaut s 557. keglji pred Cvetko Štiberc s 539. keglji in Natašo Muršič, vse iz Radenske s 536 keglji. Tekmovanje bo trajalo do sobote 7. septembra in to dnevno med 13. in 22. uro. Tri najboljše v moški in ženski konkurenci bodo v Radencih ob prehodnem pokalu nagradili tudi z denarno nagrado.