Šport, 3.9.24

today03.09.2024

V avstrijskem Bad Radkersburgu je v dvojnem ultratriatlonu, ki obsega 7,6 km plavanja, 360 km kolesarjenja in 84,4 km teka med tekmovalci iz 15 držav tekmoval tudi Štefan Buzeti iz Bakovec, član Športnega društva Turbo team Tropovci in med 28 udeleženci v času 33:38,52 zasedel 15. mesto.

V Solkanu je bilo državno prvenstvo v kajakih v klasičnem spustu, kjer so bili izjemno uspešno tekmovalci Kajak kanu kluba Mura iz Kroga saj so osvojili kar tri naslove državnih prvakov. Med mladinkami je postala državna prvakinja Hana Bedernjak, med članicami pa je bila druga. Ekipno so med mladinkami: Lana Bedernjak, Rija Pertoci in Hana Bedernjak zasedle tretje mesto. V kategoriji mlajših deklic je postala državna prvakinja Ariel Šadl, med starejšimi deklicami je bila Rija Pertoci tretja. V najmlajši kategoriji cicibanov je postal državni prvak Noah Šadl, ki je tekmoval tudi med mlajšimi dečki in zasedel tretje mesto.

V Mokricah je bilo arrowhead državno lokostrelsko prvenstvo, kjer so nastopili tudi člani Lokostrelskega kluba Lendava. Najbolje se je odrezal Kristijan Horvat, ki je postal državni prvak med člani s tradicionalnim lokom. V tej kategoriji je bil četrti Dominik Husar. Med člani z dolgim lokom je bil četrti tudi Jožef Hozjan, Herman Klement pa je med člani starejšimi od 50 let z golim lokom zasedel četrto mesto.

Na sedežih Medobčinskih nogometnih zvez Murska Sobota in Lendava je bil opravljen žreb za 2. kolo slovenskega nogometnega pokala Pivovarne Union. V soboški zvezi bodo v sredo 18. septembra ob 16.30 igrali: Dokležovje – Avto Rajh Ljutomer, Bogojina – Mura, Bakovci – Čarda Martjanci, Pušča – Klima Tratnjek Beltinci in Tišina – Hodoš. V lendavski nogometni zvezi bodo tekme drugega kola 18. septembra ob 17. uri, ko bodo igrali: Polana – Odranci, Bistrica – Turnišče in Graničar proti zmagovalcu dvoboja Olimpija – Nafta, ki bo odigran v sredo 4. septembra ob 17. uri.