Šport, 31.8.24

today31.08.2024

Na 17. paraolimpijskih igrah v Parizu je slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek iz Gornjega Grada v streljanju z zračno puško osvojil zlato medaljo, kar je že njegova peta olimpijska medalja, a prva zlata. Priprave za paraolimpijske igre v Parizu je Franc Gorazd Tiršek opravil tudi v Murski Soboti, v Parizu pa ga čakata še dve tekmovalni preizkušnji, naslednja bo v četrtek.

Franček Gorazd Tiršek

V soboški Fazaneriji je Mura Nona včeraj zvečer v 2. kolu prve slovenske ženske nogometne lige pred 150 gledalci premagala Radomlje Medex s 5:1, ob polčasu je bil izid 3:1, čeprav so gostje na tekmi povedle v 22. minuti z 1:0. Za Muro so dosegle zadeke: Noele Vilčnik iz 11-metrovke v 25. minuti, Špela Kolbl v 42., 59. in 67. minuti ter Sara Makovec v 45. minuti srečanja. To je bila za Muro Nona zadnja tekma pred odhodom nogometašinj v torek na Ciper na kvalifikacijski turnir za ligo prvakinj.

Špela Kolbl je dosegla tri zadetke

V 7. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je v Športnem parku v Lendavi Nafta 1903 sinoči po preobratu premagala Domžale s 5:2, saj so gostje že v 20. minuti vodili z 2:0. Pred 900 gledalci sta za Domžale dosegla zadetka: Mario Kristovski v 2. in Kristijan Tošič z avtogolom v 20. minuti, za Nafto pa Zsombor Kalnoki-Kiš v 43. minuti, Hristijan Georgievski v 45. in 49.minuti, Szabolcs Szalay v 59. in Milan Gabor Klausz v 65. minuti. Mura igra jutri zvečer v Stožicah proti Olimpiji.

V 5. kolu prve slovenske mladinske nogometne lige je Radomlje v Športnem centru Ivanke Serec v Radencih premagalo soboško Muro s 3:0. Za Radomlje sta dosegla zadetka Nemanja Milojevič v 6. minuti iz 11 metrovke in 68. minuti iz igre ter Leo Peranovič v 79. minuti srečanja.

V četrti tekmi na evropskem odbojkarskem prvenstvu za mlade do 20 let v Arti v Grčiji je Slovenija premagala Grčijo s 3:0 kar je prva zmaga slovenskih odbojkarjev. Za slovensko reprezentanco so igrali tudi Vid Suhadolnik, Nik Legen in novinec pri soboški člani ekipi Jakob Podbregar Špes. Suhadolnik je dosegel 4, Podbregar Špes pa 7 točk. Naslednjo tekmo bo Slovenija igrala proti reprezentanci Izraela.

Na 8. mednarodnem mladinskem šahovskem turnirju v okviru Kmetijsko živilskega sejma v Gornji Radgoni je med 11. šahisti iz Madžarske in Slovenije zmagal Levente Lukacs iz Madžarske, drugi je bil Anej Borovinšek iz mariborskega Branika, oba s 5,5 točkami. Tretji je bil Nal Rozmarič s 5.timi in četrti Ricardo Majhenič, oba iz Gornje Radgone, s 4.5 točkami.