Šport, 24.8.24

today24.08.2024

Ozadje
AD

V uvodnem srečanju 2. slovenske nogometne lige je v Beltincih pred 800 gledalci kranjski Triglav proti pričakovanju premagal Klimo Tratnjek Beltince s 3:1. Uvodni zadetek za Beltinčane je iz 11-metrovke dosegel Stjepan Oštrek v 4. minuti, za Triglav pa so zadeli Nedim Ljubijankić v 20. minuti, nekdanji Muraš Luka Šušnjara v 67. in Toni Vinogradac v 89. minuti. Beltinčani so doživeli proti Triglavu prvi letošnji poraz. V preostalih petkovih tekmah je Gorica premagala Kety Impol Bistrico s 3:1, Tabor iz Sežane pa je v Kidričevem premagal Aluminij z 2:1.

Igralke Ženskega nogometnega kluba Mura Nona so pred nedeljskim gostovanjem v Kidričevem v prvem kolu nove sezone v prvi slovenski ligi med tednom v Bratoncih premagale hrvaško prvoligaško ekipo Agrama iz Zagreba s 5:1. Za Prekmurke je dosegla tri zadetke Špela Kolbl in dva Yana Malakhova. V petek je za 11-kratne državne prvakinje pripravil poseben sprejem župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj in jim zaželel uspeh tudi v novi sezoni, ki se začenja že jutri ob 20. uri v Kidričevem proti ekipi Aluminija.

Društvo upokojencev Lendava je v okviru prireditev Bogračfesta pripravilo medobčinsko tekmovanje upokojenskih društev v balinanju. V moški konkurenci je zmagalo Društvo upokojencev Bakovci v postavi: Janez Kuhar, Jože Sreš, Štefan Antolin, Milan Weindorfer in Jože Benko. Drugo so bili Lendavčani in tretji Radgončani. V ženski konkurenci je zmagalo društvo upokojencev Gornja Radgona v postavi: Marija Rantaša, Dragica Kosi, Cvetka Zorec in Natalija Dolamič. Drugi so bili Bakovci in tretji Beltinci.

Štirje člani Kolesarskega kluba Lendava so se udeležili amaterske kolesarske dirke po Avstriji »Race around Avstrija«. Lendavčani so v dveh dneh v 22 urah prekolesarili 2.154 km s povprečno hitrostjo 29,48 km na uro. V lendavski ekipi so kolesarili: Leon Lebar, Damijan Horvat, Miran Kuzma in Mitja Bensa.

Prispeval: Tonček Gider