Šport, 23.8.24

today23.08.2024

Ozadje
AD

V 3. kolu prve slovenske mladinske lige je v Murski Soboti ekipa Mure pod taktirko Damirja Čontale pred 500 gledalci premagala Koper z 2:0. Za Muro sta dosegla zadetka: Nal Lan Koren v 72. minuti, končni izid srečanja pa je postavil Niko Graj v 76. minuti. Na lestvici je po treh kolih Mura z dvema zmagama na šestem mestu, Koper pa je med 16. ekipami še brez točk.

V vnaprej odigrani tekmi 2. kola v pomurski nogometni ligi je Turnišče pred 100 gledalci premagalo združeno ekipo Radenska Slatina/Radgona s 3:2. Za Turnišče so dosegli zadetke: Blaž Lebar, Tilen Berden in Boštjan Zelko; za Radensko Slatino/Radgono pa Miha Cvetko in Mitja Adam.

V Čakovcu poteka štiridnevni kadetski mednarodni rokometni turnir za rokometaše stare 15 let. Na turnirju sodelujeta tudi rokometni ekipi Pomurja iz Murske Sobote in Arconta iz Gornje Radgone. V prvem kolu sta obe pomurski ekipi bili poraženi, turnir pa mladim igralcem predvsem služi za nabiranje izkušenj.

Arcont mladi na Hrvaškem

V Hrastje Moti je bilo športno srečanje v spomin na Antona Štorgo, na katerem so sodelovali člani Športnega društva invalidov Radenci in Društva upokojencev Radenci. Med ribiči je zmagal Marjan Satler iz Radenec z 19,7 kg ulovljenih rib, drugi je bil Ivan Hajdinjak iz Vratje vasi z 18,9 kg, tretji Avgust Prelog iz Boračeve z 18,6 kg in četrti Jože Lapoši iz Rakičana, ki je imel na tehtanju 13 kg ulovljenih rib. V kartanju je zmagala dvojica Franjo Zver – Dragan Miladinovič, oba iz Radenec, v pikadu pa je zmagal Marjan Golob iz Črešnjevec.

Prispeval: Tonček Gider