Novice

Šport, 21.8.24

today21.08.2024

Kegljaški klub Radenska, ki nastopa v prvi B slovenski ligi z moško in prvič v prvi A ligi z žensko ekipo, bo na kegljišču v Radencih od 26. avgusta do 7. septembra pripravil tradicionalni kegljaški turnir »Tri srca« za 3. prehodni pokal Miroslava Steržaja. Organizatorji so na turnir povabili tudi goste iz Avstrije, Hrvaške in Madžarske ter celotne Slovenije, najboljše igralce v posamični konkurenci pa bodo tudi nagradili. Več o turnirju bomo poročali na Murskem valu v oddaji Nedeljsko športno popoldne.

Nogometni klub Mura je dobil še osmo okrepitev za člansko ekipo. Med zadnjimi je prišel v Muro 21 letni mladi slovenski reprezentant Anel Zuilć, ki prihaja na enoletno posojo k Muri iz danskega Viborga. V Sloveniji se je Zulić uveljavil kot branilec v dresu Radomelj.

Začelo se je prvenstvo v Ravenski ligi malega nogometa. V prvem kolu so igrali takole: Dobel Rankovci – Krajna 4:6, Černelavci – Krog 97 7:5, Tropovci/Tišina – Polana 5:4, Skakovci – Mister baby Gederovci 6:2, Petanjci – I–Vent Kupšinci 2:10 in Borejci – Gradišče 4:6. Tekma med Satahovci in Kučnico je bila preložena.

Šahovsko društvo Pomgrad je v Murski Soboti pripravilo 7. šahovski turnir v pospešenem šahu. Zmagal je Denis Gjuran s 4. točkami, drugi je bil Boris Kovač in tretji Robi Radosavljević, oba sta zbrala po tri točke in pol. Na četrto mesto se je uvrstil Danilo Hari in na peto Alen Kelemen, vsi iz Šahovskega društva Pomgrad, oba pa sta zbrala po 3 točke.