Nedeljske športne novice, 18.8.24

today18.08.2024

Mladi tropovski kolesarji so v soboto sodelovali na 11. km dolgem kronometru v kraju Althofen na dirki Alpe Jadrna Tour. V kategorji U–13 je bila Manja Žalig druga, med dekleti U–15 je Maša Žalig zmagala. Med dečki U–13 je bil Gal Banfi 11.ti, med dečki U–17 pa se je Alen Žitnik uvrstil na 16. mesto. V nedeljo imajo kolesarji na programu zadnjo etapo, krožno dirko po Celovcu.

V 3. kolu prve avstrijske lige je Sturm v Celovcu pred 6540 gledalci premagal Avstrijo z 2:0. Do 76. minute je za Sturm igral tudi Tomi Horvat iz Turnišča.

Nogometaši GAK-a so pred 5575. gledalci igrali 2:2 proti Linzu, prvi zadetek za GAK je v 60. minuti dosegel Tio Cipot iz Murske Sobote, ki se je v Avstrijo preselil iz Italije.

V soboški Fazaneriji je v 5. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach pred 2000 gledalci ljubljanski Bravo premagal soboško Muro s 3:2. Mura je povedla iz 11-metrovke že v 11. minut, strelec je bil Amadej Maroša, a so gostje že v 13. minuti  izenačili preko Jakoslava Stankovića, v 22. minuti povišali vodstvo na 2:1 preko Matica Ivanška in nato še z drugim zadetkom Jakoslava Stankoviča v 26. minuti na 3:1, kar je bil tudi izid polčasa. Mura je dosegla drugi zadetek za končnih 2:3 v 93. minuti, strelec je bil Srđan Spiridonović.

Tudi drugi pomurski nogometni prvoligaš je ostal brez točk. Na koprski Bonifiki je Koper pred 500 gledalci premagal Nafto 1903 s 3:0, čeprav je bil izid ob polčasu 0.0. Za Koper so dosegli zadetke: Veljko Mijailović v 51., Petar Petriško v 55. in Nik Omladič v 77. minuti srečanja.

V 2. slovenski nogometni ligi je v 2. kolu Klima Tratnjek Beltinci v Velenju premagala Rudar s 5:0, ob polčasu je bil izid 2:0. Za Klimo Tratnjek Beltince so dosegli zadetke: Stjepan Oštrek iz 11 metrovke v 21. minuti, velenjski igralec Doni Grdič z avtogolom v 25. minuti, Jura Štimac v 52. in 54. minuti ter Jan Patrik Gabrovec v 85. minuti srečanja.

V uvodnem srečanju 3. slovenske nogometne lige – vzhod je Hajdina pred 100 gledalci premagala Avto Rajh Ljutomer z 2:1. Za Ljutomerčane je prvi zadel Žiga Ozbetič v 12. minuti, za Hajdino pa sta bila strelca: Marko Drevenšek v 65. in Matija Bojnec v 71. minuti.

Tekma med Čardo in Brežicami je bila prestavljana zaradi viroze v taboru gostov in bo odigrana 4. septembra ob 17. uri v Martjancih.

V prvem kolu nove sezone v 2. slovenski mladinski nogometni ligi – vzhod je v prekmurskem derbiju Nafta 1903 v Lendavi premagala Aluvar Beltince z 2:0, ob polčasu je bilo še 0:0. Za Nafto sta dosegla zadetka: Anej Roman Leljak v 77. minuti in Niko Zamuda v 90. minuti srečanja.

V prvem kolu nove sezone v pomurski nogometni ligi so bili v soboto doseženi naslednji rezultati: Turnišče – Rakičan 4:0, Radenska Slatina – Bistrica 1:3 in Hungarikum Olimpija Dolga vas – Dokležovje 0:1.

V prvem kolu soboške medobčinske nogometne lige so v soboto igrali takole: Bakovci – Bogojina 2:2, Pušča – Apače 1:1 in Kema Puconci – Cven 3:3.

V nadaljevanju nedeljskega športnega popoldneva sledi še bogat nabor tonskih prispevkov. Prisluhnili boste lahko, kaj sta povedala trenerja po prvoligaški tekmi med Muro in Bravom v Murski Soboti in kakšna so pred novo tekmovalno sezono pričakovanja deklet Mure None. Z nami bosta Vladimir Kokol in Špela Kolbl. Preverili smo tudi, s kakšni vtisi je prišel z letnih olimpijskih iger v Parizu mednarodni rokoborski sodnik Stanislav Šernek, ob koncu pa prisluhnili še Ljutomerčanu Jerneju Skuhali, ki je dobil zadnji letošnji mednarodni konectedenski šahovski turnir v Krogu.