Šport, 17.8.24

today17.08.2024

V uvodni tekmi 5. kola 1. slovenske nogometne lige Telemach je v Novi Gorici Primorje premagalo Domžale z 2:1, kar je druga zmaga te ekipe kot novinca v ligi. Domžale je povedlo z 1:0 z zadetkom Danijela Šturma v 8.minuti, za Primorje pa je izid najprej izenačil Semir Smajlagić v 46., Mark Gulič pa je v 63. minuti iz 11-metrovke postavil končnih 2:1. Primorje je zdaj s 6.točkami na 7. mestu, Domžale pa z eno točko na zadnjem, 10. mestu. Soboška Mura bo danes ob 17.30 v Murski Soboti gostila ljubljanski Bravo, Nafta pa bo zvečer ob 20.15 gostovala pri Kopru.

Na mednarodnih kasaških dirkah v avstrijskem Badnu je Jože Sagaj mlajši z Duc de Connejem zasedel četrto mesto s kilometrskim časom 1:16,6. Naslednje kasaške bodo v Ljutomeru v nedeljo 25. avgusta.

Jože Sagaj

Mladi tropovski kolesarji sodelujejo na štiridnevni mednarodni kolesarski dirki za dečke in mladince Alpe – Jadran Tour v kraju Ottmanach v Avstriji. Prvi dan je bila na krožni dirki na 10,4 km dolgi progi Maša Žalig druga, drugi dan pa sta bili na programu dve etapi. V kronometru je Manja Žalig v kategoriji U–13 na 5,8 km dolgi progi zmagala, zmagala pa je tudi Maša Žalig med dekleti U-15. V tretji etapi na vzponu je bila Maša Žalig na 3,3 km dolgi progi zmagovalka, Manja Žalig pa je bila v starostni kategoriji U-13 uvrščena na 3. mesto.

Maša Žalig

V Lendavi potekajo priprave za novo tekmovalno sezono igralcev badmintona iz ljubljanske Olimpije, družno z njimi pa vadijo tudi igralci Mladosti iz Lendave. Igralci Olimpije so bili v letu 2024 že drugo leto zapored na letnih pripravah, tovrstne priprave pa so dobro sprejete tudi pri lendavskem klubu.