Šport, 14.8.24

today14.08.2024

V športni dvorani v Hočah je selektor odbojkarske reprezentance U – 20 Iztok Kšela opravil priprave moške odbojkarske reprezentance, na katerih so bili tudi trije odbojkarji iz pomurske pokrajine. Na pripravah so bili: Nik Legen in Nik Marič, člana Odbojkarskega kluba Pomurje deset in nekdanji član soboškega kluba Vid Suhadolnik, ki je zdaj član Odbojkarskega kluba Calcit Kamnik. Odbojkarje čaka evropsko prvenstvo konec avgusta v Srbiji in Grčiji. Slovenija bo predtekmovanje igrala v Grčiji skupaj z Bolgarijo, Češko, Grčijo, Izraelom, Italijo, Škotsko in Španijo.

od leve: Vid Suhadolnik, Nik Legen in Nik Marič

V zaostalem srečanju prve slovenske mladinske nogometne lige je Mura v Radencih pred 100 gledalci gostila ekipo Brava, gostje so zmagali z rezultatom 2:1. Za Muro je dosegel vodilni zadetek Nal Lan Koren v 14. minuti, gostje pa so nato najprej izid preko Naja Lulića v 17. minuti izenačili, zmagoviti zadetek pa dosegli v 79.-minuti iz 11-metrovke. Zadel je Kobi Bajc. Naslednjo tekmo bo Mura igrala v ponedeljek 19. avgusta v gosteh proti ekipi Brinje Grosuplje.

Mladinsko ekipo Mure zdaj vodi Damir Čontala

Na sedežu Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota so bili izžrebani pari prvega kola slovenskega nogometnega pokala Pivovarne Union. V sredo 28. avgusta ob 17.uri bodo na programu naslednja srečanja: Goričanka – Dokležovje, Hodoš – Ižakovci, Bakovci – Roma, Veržej – Mura, Tišina – Cankova, Cven – zmagovalec srečanja: Radenska Slatina / Beltinci, Bogojina – Tromejnik, Križevci – Čarda, Aluvar Gančani – Avto Rajh Ljutomer in Pušča – Serdica Kleparstvo Šinko.

Šahovsko društvo Pomgrad iz Murske Sobote je letos v Krogu ob reki Muri na sklepnem šahovskem turnirju za leto 2024 znova pripravilo tudi šahovski dvoboj dveh najboljših šahistov na kroškem brodu. Zmagal je Miljenko Kelemen iz Hrvaške, drugi je bil Denis Gjuran iz soboškega Pomgrada.