Šport, 12.8.24

today12.08.2024

Na 35. mednarodnem »Extrameman« triatlonu v Nagystadtu na Madžarskem je v tej težavni triatlonski preizkušnji nastopilo 700 tekmovalcev iz 11 držav. Med udeleženci je bil tudi Štefan Buzeti iz Bakovec, član Športnega Teama turbo Tropovci. Po 3,8 km plavanja, 180 km kolesarjenja in 42 km teka je Buzeti v svoji kategoriji M – 7 zmagal v času 14:46,29, to pa je bil že njegov deseti uspešno zaključeni Ironman.

V 4. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je v Mariboru pred 4750. gledalci Maribor premagal soboško Muro z 2:1. Mura je povedla v 5. minuti preko Borne Prolete, Mariborčani pa so najprej izid izenačili v 21. minuti, nato pa še povedli v 67. minuti. Oba zadetka je dosegel zdaj vodilni strelec prve lige Arnel Jakupović. Nafta je v soboto doma izgubila s Primorjem z 0:3. Na lestvici vodi Olimpija z 10. točkami, Mura je druga z 9., Maribor s tekmo manj je tretji s sedmimi točkami, Nafta pa deveta s tremi.

Na območju murskosoboške in lendavske nogometne zveze so bile odigrane tekme prvega predkola slovenskega nogometnega pokala, kjer so igrali takole: Kema Puconci – Avto Rajh Ljutomer 3:8, Apače – Hodoš 1:2, Lipa – Veržej 2:5, Bogojina – Rakičan 3:0 in po 11 metrovkah Gančani – Grad 5:4. Tekma med Radensko Slatino in Klimo Tratnjek Beltinci bo v sredo 14. avgusta ob 17.30 v Radencih. V lendavski nogometni zvezi so v slovenskem pokalnem predkolu igrali takole: Dobrovnik – Turnišče 0:5, Hotiza – Polana 5:6 in Nafta veterani – Graničar 2:4. Tekma Mostje – Čentiba bo v nedeljo 18. avgusta.

Šahovsko društvo Pomgrad je pri brodu v Krogu pripravilo 8. odprti mednarodni konec tedenski šahovski turnir, na katerem je sodelovalo 38 šahistov iz Hrvaške, Madžarske in Slovenije. Na turnirju je zmagal Ljutomerčan Jernej Skuhala z 8. točkami pred Tomislavom Gruškovnjakom in Denisom Gjuranom, ki sta zbrala po 7 točk, četrti je bil Boris Kovač, vsi iz soboškega Pomgrada, peti pa Nik Javornik iz Maribora, oba s 6. točkami in pol. O skupnih uvrstitvah po 8. turnirjih v letu 2024 in o posebni tekmi na brodu bomo še poročali.