Šport, 10.8.24

today10.08.2024

V drugi, povratni, pripravljalni ženski košarkarski tekmi je v Zrečah Slovenija premagala reprezentanco Črne Gore z rezultatom 72:65. Za slovensko reprezentanco je največ točk zadela Sara Vujačič in sicer 14, za reprezentanco pa je igrala 19 minut tudi Tina Cvijanovič iz Murske Sobote in zadela 3 točke. Zaradi bolezni na pripravah manjka Blaža Čeh iz Rakičana.

V mednarodni pripravljalni nogometni tekmi so dekleta Šturma v Gradcu premagala ekipo Mure None z rezultatom 2:1. Za soboško ekipo je dosegla edini zadetek Jana Malakhova; gostiteljice pa so en zadetek dosegle iz 11-metrovke, enega pa kar iz kota. Nova sezona v prvi slovenski ligi se bo začela 25. avgusta, ko bodo igralke Mure None gostovale v Kidričevem pri ekipi Aluminija.

V drugi pokalni nogometni tekmi nove sezone, ki poteka še pod okriljem Medobčinske zveze Murska Sobota, je Hodoš v gosteh premagal Apače z rezultatom 2:1. Za Hodoš je dosegel oba zadetka Gregor Grah in sicer v 15. in 42. minuti, edini zadetek za Apače pa je dosegel v 86. minuti Žan Lebar.

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije Boštjan Jegllič je že izrekel kazni za prekrške v 3. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach. Najvišjo kazen v višini 900 eurov je dobila Olimpija, Koper pa je bil kaznovan s 600 euri – oba kluba zaradi nešportnega vedenja navijačev. Kazen je prejela tudi Mura v višini 300€ zaradi petih rumenih kartonov soboških nogometašev na tekmi proti Celjanom.

Black Gringosi tokrat niso bili razlog za kazen disciplinskega sodnika Muri

V avstrijskem Murecku je v 8. kolu 21. prvenstva Evropske unije v šahu za mlade šahiste Noel Čontala, član soboškega Pomgrada, premagala slovenskega igralca Jakoba Levičarja. Po 8. kolih je Noel Čontala v vodstvu s 7. točkami in pol in ima dve točki prednosti pred zasledovalci.