Šport, 3.8.24

today03.08.2024

V uvodnem srečanju 3. kola prve slovenske nogometne lige Telemach je Kalcer Radomlje v lokalnem derbiju premagalo Domžale z 1:0, čeprav je ekipa Darjana Slavica igrala od 19. minute zaradi izključitve Uroša Koruna samo z 10 nogometaši. Zmagoviti zadetek za prvo zmago Radomelj je dosegel Nino Kukovec v 76. minuti srečanja. Soboška Mura bo nocoj ob 20.15 v soboški Fazaneriji v tretjem kolu prve slovenske lige gostila državne prvake Celjane.

Darjan Slavic

V pripravljalni mednarodni ženski košarkarski tekmi je v Zrečah pomlajena ekipa Slovenije igrala proti Litvi 90:90, podaljšek po dogovoru ni bil odigran. Za slovensko reprezentanco je Zala Frišković zadela 33 točk. V kadru representance je bila tudi Tina Cvijanovič iz Murske Sobote, ki pa zaradi poškodbe ni igrala, Blaža Čeh iz Rakičana pa je zaradi zdravstvenih težav odsotna s priprav reprezentance.. Povratna tekma med Litvo in Slovenijo bo v Zrečah nocoj ob 19.uri.

Tina Cvijanović

Nogometaši Grada pod taktirko trenerja Marjana Rajbarja v pripravah še naprej premagujejo svoje nasprotnike. Po zmagi v gosteh proti Odrancem s 4:2 so med tednom premagali še Jurovski dol z rezultatom 4:2. Za Grad je dosegel dva zadetka Rok Potočnik, po enega pa sta k zmagi prispevala še Danijel Grebenar in Aljaž Bagola.

V soboški medobčinski nogometni ligi bodo v sezoni 2024/2025 po 66 letnih obstoja in dve in pol letnem premoru znova igrali tudi nogometaši Pušče. Na izrednem občnem zboru so izvolili znova za predsednika Ignaca Horvata,, v upravni odbor pa so bili izvoljeni: Manuel Flisar, Drago Šarkezi, Moreno Kovač in Vladek Šarkezi. Trenersko nalogo bo začasno opravljal Moreno Kovač, več o nogometaših Pušče pa bomo poročali v nedeljskem športnem popoldnevu.