Novice

Šport, 31.7.24

today31.07.2024

Na Ptuju je bilo končano enotedensko 33. državno prvenstvo v jadralnem letenju, na katerem so med 36. piloti tekmovali tudi trije člani Aerokluba Murska Sobota. Med pomurskimi piloti se je v klubskem  razredu Robert Šlaus uvrstil na tretje mesto, Jernej Jurhar pa na 17.mesto. V odprtem razredu je bil Damjan Korpič uvrstil sedmi.   Naslov državnega prvaka v klubskem razredu je osvojil Mark Travner  iz Aerokluba Celje, v odprtem razredu pa je zmagal Boštjan Pristavec iz Alpskega letalskega centra Lesce.

Pomlajena ženska košarkarska reprezentanca Slovenije  je ta čas zbrana na treningu v Zrečah. Med igralkami je tudi Sobočanka Tina Cvijanović, ki sicer igra v Italiji, žal pa manjka iz zdravstvenih razlogov Blaža Čeh iz Rakičana, članica Košarkarskega kluba Cinkarna Celje. Slovenska reprezentanca bo odigrala v avgustu štiri prijateljske tekme in sicer  2. in 3. avgusta proti reprezentanci Litve ter 8. in 9. avgusta proti reprezentanci Črne Gore.

Tina Cvijanović

Na  dvodnevnem mednarodnem nogometnem turnirju v Djakovu na Hrvaškem so sodelovali nogometaši Graničarja iz Benice, člani  medobčinske nogometne lige v Lendavi  in tamkaj na  22. memorialu v spomin na  Mira Lovriča in Luke Vidovića zasedli tretje mesto.  V tekmi za tretje mesto je Graničar premagal Mladost iz Ivanovec s 5:3, v tekmi za prvo mesto pa je Djakovo  premagalo Omladinac iz kraja Selci Djakovački s 4:2.  Najboljši strelec na turnirju je bil Šakušić, član ekipe Graničarja.

Športno društvo Tri srca Radenci bo v nedeljo 4. avgusta ob 10.uri  pripravilo z začetkom pri Lovskem domu v Radencih 42. rekreativni kolesarski maraton Tri srca Radenci. Kolesarji bodo imeli na voljo tri dolžine prog. Najkrajša z dvema  vzponoma bo dolga 28 km, srednji maraton bo dolg 54 km s štirimi vzponi,  veliki kolesarski maraton pa bo dolg 75 km in bo imel kar 7 vzponov. Organizatorji za obiskovalce pripravljajo brezplačne napitke, malico, medaljo in spominsko majico.