Šport, 27.7.24

today27.07.2024

Ozadje
AD

V uvodni tekmi 2. kola v prvi slovenski nogometni ligi Telemach je v Lendavi Nafta 1903 na prvi domači tekmi sezone pred 1000 gledalci po preobratu premagala Kalcer Radomlje z rezultatom 2:1, čeprav so gostje v prvem polčasu vodili z 1:0. Nafta je odlično igro prikazala v zadnjih 15 minutah, ko je dosegla tudi oba zadetka. Gostje so povedli v 12. minuti preko Mateja Malenška, za Nafto pa je dosegel oba zadetka rezervist, 19-letni posojen igralec ZTE-eja Miha Gabor Klaus v 75. in 81. minuti. V naših poročilih ob 17. uri prisluhnite izjavam obeh trenerjev, lendavskega Jozsefa Boszika in gostujočega, prekmurskega rojaka Darjana Slavica.

Nogometaši Klime Tratnjek Beltinci so v Beltincih znova prijetno presenetili, saj so v mednarodni pripravljalni nogometni igrali proti hrvaškemu prvoligašu Varaždinu 2:2. Gostje so sicer v prvem polčasu vodili z 2:0, za Beltinčane pa je v 49.minuti dosegel prvi zadetek Niko Kasalo, v 71.minuti pa izenačil 20 letni Nigerijec Divine Ikening.

Kasalo v Beltincih že zadel v polno

Nogometaši Zavrča so pripravljalni tekmi premagali novega člana 3. slovenske nogometne lige vzhod Čardo iz Martjanec z rezultatom 1:0.

V Lendavi je bila v počastitev odprtja olimpijskih iger v Parizu v Kulturni dvorani v Lendavi sinoči slovesna otvoritev razstave o zimskih olimpijskih igrah v Sarajevu ter o dosežkih danes 73-letnega paraolimpijca Franca Šimoniča iz Lendave, ki je v svoji namiznoteniški karieri osvojil kar dva naslova paraolimpijskega prvaka in sicer leta 1980 na Nizozemskem in leta 1984 v New Yorku, bil pa je tudi svetovni prvak leta 1980 v Arnheimu na Nizozemskem. O Francu Šimoniču bomo več poročali na Murskem valu v nedeljskem športnem popoldnevu.

Na državnem prvenstvu v športnem ribolovu za paraplegike na ribniku Brestanica so nastopili tudi člani Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije iz Murske Sobote. Najbolje se je posamično odrezal Venčeslav Bezjak, ki je v sektorju A zasedel drugo mesto, Vekoslav Dunaj pa je bil šesti. V sektorju B je bil Len Jurkovič četrti, Silvester Križanič peti, v sektorju C pa se je Franc Borovnjak uvrstil na 5.mesto. Na prvenstvu je nastopilo 47 posameznikov iz celotne Slovenije.