Šport, 25.7. ob 17.00

today25.07.2024

Na Soboškem jezeru ta teden v organizaciji Kajakaške zveze Slovenije poteka 4. kajakaški tabor, na katerem sodeluje 90 mladih kajakašev iz celotne Slovenije, med katerimi je tudi reprezentanca Slovenije mladih do 16 let. Mladi v starosti od 8. do 16. leta vadijo in spoznavajo veščine s kajaki in kanuji pod vodstvom 12 trenerjev, udeleženci pa imajo bivanje in prehrano neposredno ob Ribiškem domu v Murski Soboti. Več o taboru bomo poročali na Murskem valu v nedeljskem športnem popoldnevu.

Iz soboške Mure in Nogometnega kluba Beltinci smo dobili malce presenetljivo novico in sicer, da bo 18 letni Niko Kasalo, doma z Lipe, ki je za Muro doslej odigral 29 prvoligaških tekem, do konca jesenskega dela posojen drugoligaški ekipi Beltinec. Posoja v Beltince naj bi bila predvsem zaradi tega, da bi Kasalo pridobil več igralne minutaže in bi se nato vrnil v Muro z več igralskih izkušenj. Po pisanju obeh klubov je bila posoja dosežena sporazumno.

Nogometni klub Pušča, ki bo znova tekmoval v soboški medobčinski ligi, je odigral prvo pripravljano nogometno tekmo. Nogometaši Pušče so gostovali pri ekipi Bogojine in bili tam poraženi s 5:2, do 70.minute je bil izid 2:2.

Društvo upokojencev Lendava je na jezeru ob Speedway stadionu v Petišovcih pripravilo tradicionalno ribiško tekmovanje za svoje člane. Zmagal je med 30. ribiči Štefan Bencik z 12,3 kg ulovljenih rib, drugi je bil Aleksander Černela z 11 kg, na tretje mesto pa se je uvrstil Marjan Vnuk, ki je imel na tehtanju 10 kg ulovljenih rib.

Na 7. šahovskem turnirju v pospešenem šahu v Murski Soboti je zmagal Denis Gjuran s 4,5 točkami, drugi je bil Boris Kovač s štirimi in tretji Danilo Hari, ki je zbral 3 točke.