Šport, 17.7.24

today17.07.2024

Ženska članska nogometna reprezentanca Slovenije je v Kidričevem v šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo proti Severni Makedoniji osvojila s izidom 4:0 v svojo korist še šesto zmago. Selektor Sašo Kolman je sestavo reprezentance korenito spremenil in dal priložnost tudi igralkam, ki doslej za reprezentanco niso dosti igrale. V reprezentanci ni bilo niti poškodovane kapetanke Mateje Zver, obe pomurski igralki pa sta igrali samo v drugem polčasu. Špela Kolbl je igrala od 78. minute dalje, prav tako Sara Makovec. Zadetke za Slovenijo so dosegle: Lara Prašnikar v 3. in 6. minuti, Kaja Korošec v 35. minuti in Mirjam Kastelic v 71. minuti srečanja. Slovenija je tako napredovala brez poraza iz skupine C v skupino B, za nastop na evropskem prvenstvu pa jo čakata še dodatni kvalifikacijski tekmi.

Nogomet, Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025 ženske , foto: Martin Metelko

Na sedežu Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota je bi opravljen žreb za novo sezono v pomurski nogometni ligi. V novi sezoni bo v pomurski ligi, ki jo bo vodila soboška nogometna zveza, sodelovalo 12 ekip. V prvem kolu nove sezone 18. avgusta bodo igrali: Turnišče – Rakičan, Radenska Slatina – Bistrica, Hungarikum Olimpija Dolga vas – Dokležovje, Grad – Veržej, Odranci – Polana in Aluvar Gančani – Črenšovci.

V Murski Soboti je bil opravljen tudi žreb parov za novo sezono v soboški medobčinski nogometni ligi, kjer bo sodelovalo 16 ekip. Ekipi Serdice/Goričanke ne bosta več pod isto streho, ampak bosta igrali vsaka zase. Na novo se je za tekmovanje prijavila tudi ekipa Pušče. Pari prvega kola, ki se bo začelo 18.avgust, so naslednji: Bakovci – Bogojina, Pušča – Apače, Hodoš – Lipa, Ižakovci – Goričanka Rogašovci, Serdica Kleparstvo Šinko – Cankova, Tišina – Križevci, Kema Puconci – Cven in Tromejnik – Roma Vanča vas.

Nogometni klub Odranci, je po odhodu Damirja Čontale v Mursko Soboto k Muri dobil novega trenerja in sicer bo to nalogo v novi sezoni opravljal Marko Fajdiga, ki je v minuli sezoni vodil ekipo Rakičana. Ob koncu tedna bo v Odrancih 9. tradicionalni nogometni turnir za pokal Občine Odranci, kjer bodo nastopile štiri ekipe. V petek ob 16.30 bo tekma Turnišče – Avto Rajh Ljutomer in ob 18.30 še Odranci – Polana. V nedeljo bosta dve tekmi za končne razvrstitve.  Za naslov prvaka se bosta pomerila petkova zmagovalca ob 18.uri, za tretje mesto pa bo v Odrancih tekma ob 16. uri.