Novice

Šport, 16.7.24

today16.07.2024

Na krajše priprave pred odhodom na paraolimpijske igre v Pariz je na strelišče Športno strelskega društva Murska Sobota pripotoval 49 letni strelec Franček Gorazd Tiršek iz Gornjega Grada, član slovenske strelske reprezentance s trenerko Andrejo Gorjup. Tiršek je lani v Roterdamu na Nizozemskem osvojil naslov evropskega prvaka v streljanju z zračno puško in si priboril vstopnico za paraolimpijske igre v Parizu, ki bodo tam na programu od 28. avgusta do 8. septembra. Na olimpijskih igrah v Tokiu leta 2021 je Tiršek osvojil bronasto in srebrno medaljo. Več o njegovih pripravah bomo na Murskem valu poročali v nedeljskem športnem popoldnevu.

Franček Gorazd Tiršek

Na dvodnevnem prvenstvu Slovenije v atletiki za starejše mladince in mladinke so v Mariboru sodelovali tudi člani Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote. Štafeta 4 x 400 metrov v postavi: Laura Azola,, Iva Perš, Zoja Buzeti in Vita Nonkovič je osvojila tretje mesto. Klara Janža je v teku na 100 metrov bila peta, v teku na 200 metrov pa šesta. Med mladinci se je Tvit Trajbarič v teku na 200 metrov uvrstil na 13. mesto.

V okviru 27. Hotiških dnevov je bilo na Kapci ribiško tekmovanje. Med 15. ribiči je zmagal Robert Sarjaš iz Gaberja, drugi je bil Simon Gyurkač iz Hotize, na tretje mesto se je uvrstil Jožef Horvat iz Kapce.

V okviru sodelovanja športnih zvez Zalske županije in Športne zveze Lendava so kegljači Lendave v Lentiju na večdnevnem mednarodnem kegljaškem turnirju med 10. klubi zasedli tretje mesto. Posamično se je med Lendavčani najbolje odrezal mladi član lendavske ekipe Jan Benko Bohar, ki je bil drugi posamično z 255 keglji, na tretje mesto se je uvrstil Boris Tisovic, ki je podrl 249 kegljev. Za Lendavo sta nastopila tudi Dušan Radaković ki je podrl 236 in Milan Čeh, ki je podrl 218 kegljev.