Šport, 13.7.24

today13.07.2024

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v peti kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo leta 2025 v Kišinjevu premagala Moldavijo s 5:0, ob polčasu je bil izid že 4:0 za Slovenijo. V slovenski izbrani vrsti je tokrat manjkala zaradi poškodbe Mateja Zver. Zadetke za Slovenijo so dosegle Sobočanka Špela Kolbl v 28. minuti, Ljutomerčanka Sara Makovec v 36.minuti, preostale zadetke pa so prispevale: Lara Prašnikar v 44., Zara Kramžar v 45 in Kaja Korošec v 87. minuti. Naslednjo, zadnjo kvalifikacijsko tekmo bo Slovenija igrala 16. julija v Kidričevem proti Severni Makedoniji. V drugi petkovi kvalifikacijski tekmi je Latvija v gosteh premagala Severno Makedonijo z 2:1.

Nogomet, Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025 ženske, (Photo by: Martin Metelko)

Nogometaši Klime Tratnjek Beltinci, člani druge slovenske nogometne lige, so v pripravljalni nogometni tekmi v Beltincih gostili bolgarsko prvoligaško ekipo CSKA 1948 iz Sofije in bili poraženi s 4:1. Edini zadetek za Beltinčane je dosegel v 82. minuti Adis Emruli, Ivan Težački pa je v 75.minuti zgrešil strel iz 11-metrovke.

Hokejski klub Horobek Fčele iz Beltinec je v 2. avstrijski ligi skupina jug zasedel prvo mesto in se uvrstil v končnico tekmovanja v 2. avstrijski ligi v »In line hokeju« – hokeju na rolerjih. Beltinčani so v Gradcu premagali ekipo Stegerbach s 17:0 in ekipo Frogs iz Gradca s 15:1. V polfinalu končnice tekmovanja se bodo Beltinčani dvakrat pomerili z ekipo Hartberga.

Medobčinska nogometna zveza Murska Sobota, ki bo v sezoni 2024/2025 vodila tekmovanje v pomurski nogometni ligi, bo v torek 16.  julija ob 16. uri pripravila žrebanje parov za novo tekmovalno sezono. V ligi bo nastopilo 12 ekip, tekmovanje pa se bo začelo 18. avgusta. Istega dne ob 17.30 bo še žrebanje parov za novo sezono v prvi soboški medobčinski nogometni ligi ter za tekme predkroga pokala Nogometne zveze Slovenije.