Šport, 11.7.24

today11.07.2024

Nogometaši Celja, slovenski nogometni prvaki, so v Talinu odlično opravili nalogo na prvi tekmi kvalifikacij za ligo prvakov in premagali tamkajšnjo Floro s 5:0. Svoj delež pri uspehu Celjanov so prispevali tudi trije nekdanji igralci soboške Mure. Slovenski reprezentant Žan Karničnik je igral do 74. minite, Luka Bobičanec je igral do 70. minute, Nino Kouter pa je igral za Celjane v drugem polčasu od 74. minute dalje. Povratna tekma bo v Celju prihodnji torek.

Žan Karničnik

Nogometna tržnica pri novem slovenskem prvoligašu, Nogometnem društvu Nafta 1903 v Lendavi, še ni končana. Za novega prvoligaša, prvega nasprotnika Mure v soboto 20. julija v Murski Soboti, je podpisal pogodbo še 12. igralec za novo sezono. V Lendavo prihaja Milan Lausz, centralni napadalec, ki je kot 19 letni napadalec odigral tudi 13 tekem za mlado reprezentanco Madžarske in zanjo dosegel 6 zadetkov.

Na nogometnem igrišču nove Športne akademije v Lendavi je madžarski prvoligaš ZTE iz Zalegerszega odigral prijateljsko pripravljalno ekipo z drugoligaško ekipo Slovenske Bistrice. Na tekmi so bili presenetljivo boljši slovenski drugoligaši, nogometaši Slovenske Bistrice, ki so premagali ZTE z rezultatom 2:1.

Na 7. letošnjem hitropoteznem šahovskem turnirju v Murski Soboti v organizaciji Šahovskega društva Pomgrad je zmagal Denis Gjuran, ki je zbral 9 točk in pol, drugi je bil Jože Gruškovnjak s 7. točkami, tretji je bil Alen Kelemen in četrti Danilo Hari, oba pa sta zbrala po štiri točke in pol. Naslednjo šahovsko aktivnost bodo soboški šahisti pripravili v nedeljo 21. julija v Gornji Bistrici, ko bo tam šesti konec tedenski mednarodni šahovski turnir.