Šport, 6.7.24

today06.07.2024

Ozadje
AD

Nogometaši Nafte 1903, novi slovenski prvoligaši, so v Lendavi na igrišču Športne akademije odigrali tretjo pripravljalno tekmo za tekmovanje v prvi slovenski nogometni ligi. V prvih dveh tekmah je Nafta najprej izgubila proti 34-kratnim madžarskim prvakom, ekipi Ferencvaroša, nato so premagali srbski Napredak iz Kruševca z 2:1, včeraj pa so v Lendavi izgubili od poljskega prvoligaša Zaglebie Lubina z 1:0. Za Poljake je edini zadetek ob izteku prvega polčasa v 45. minuti dosegel Arkadius Wožnjek. V drugem polčasu so imeli Lendavčani več od igre in zadeli tudi vratnico. Nafta bo prvo tekmo v slovenski ligi igrala v soboto 20. julija ob 20.15 v Murski Soboti proti ekipi Mure. Več o Nafti in njenih ciljih v novi sezoni bomo poročali v nedeljskem športnem popoldnevu.

Slovenske nogometne prvakinje, igralke Mure None iz Murske Sobote, so v švicarskem Nyonu dobile nasprotnice za tekmovanje v kvalifikacijski skupini za ligo prvakinj. Slovenske prvakinje bodo v polfinalu tega tekmovanja igrale proti ekipi Glentoran iz Severne Irske. V drugem polfinalu se bosta pomerili ekipi Apolona iz Cipra in Pynika iz Armenije. Kvalifikacijski turnir bo v času od 4. do 7. septembra, kraj turnirja še ni znan, v nadaljnje tekmovanje pa se bo iz te kvalifikacijske skupine uvrstila samo zmagovalna ekipa.

Košarkar Niko Bačvič iz Murske Sobote bo tudi v novi tekmovalni sezoni nastopal v prvoligaški ekipi novomeške Krke. Bačvič je bil med leti 2013 in 2017 član Košarkarskega kluba Radenska Creativ, potem se je najprej za eno sezono preselil v Slovenske Konjice, dve leti je bil član Sežane in Ilirije v Ljubljani, po letu dni v domžalskem Heliosu pa je odšel v novomeško Krko, kjer ostaja tudi v sezoni 2024/2025.

V Rogozniškem ribniku je bilo 4. kolo ribiške lige za paraplegike. Med sedmimi ekipami je zmagala ekipa Jugozahodne Štajerske, član Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije Venčeslav Bezjak pa je v sektorju C zasedel prvo mesto. Za prekmursko prleško društvo paraplegikov, ki je zasedlo tretje mesto med sedmimi slovenskimi društvi, je bil v sektorju A Leon Jurkovič četrti, v prekmursko prleški ekipi sta tekmovala še Silvo Križanič in Vekoslav Dunaj.

Prispeval: Tonček Gider