Šport, 5.7.24

today05.07.2024

Na evropskem prvenstvu v spustu na divjih vodah ki poteka v švicarskem mestu Dallenwill je svoj nastop uspešno začela prekmurska kajakašica Hana Bedernjak, članica Kajak kanu kluba Mura iz Kroga. V klasičnem spustu je Bedernjak zasedla med mladinkami četrto mesto.

Ta konec tedna, v soboto 6.julija, bo v Mariboru na programu Balkansko prvenstvo v atletiki za mlade do 18. leta starosti. Na prvenstvu bo sodelovalo 362 atletov iz 20 držav. Povabilo za nastop v slovenski reprezentanci je dobila tudi Klara Janža, članica Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote.

Medobčinska zveza klubov malega nogometa v Križevcih pri Ljutomeru je v Stari novi vasi pripravila sklepni turnir za ekipe, ki nastopajo v ligaškem prvenstvu. Prvo mesto je zasedla ekipa Ključarovec, ki je po kazenskih strelih v finalu s 3:1 premagala ekipo Juniorja SNV, v rednem delu je bila tekma končana z izidom 1:1. V tekmi za tretje mesto je Zetor iz Vučje vasi premagal Grlavo/Banovce z 2:1.Najboljši strelec na turnirju je bil Danijel Jaušovec iz ekipe LO-KO, najboljši vratar pa je bil Alen Utroša iz ekipe Junior SNV.

Ekipa Ključarovec

Na sklepnem turnirju moravskotopliške lige v malem nogometu je v Motvarjevcih zmagala ekipa Mlajtinec, ki je v finalu premagala Tešanovce z 2:1. V tekmi za tretje mesto so bili Ivanci boljši od Filovec z 2:1. Najboljši strelec na turnirju je bil Aleš Kalamar iz Mlajtinec, najboljši vratar pa Tomaž Vőrőš iz tešanovske ekipe.