Šport, 29.6.24

today29.06.2024

Ozadje
AD

Danes se bo s prvimi tekmami osmine finala nadaljevalo letošnje evropsko nogometno prvenstvo. Slovenija bo v ponedeljek ob 21. uri igrala proti Portugalski, žal pa na tekmi ne bo imel pravice nastopa Erik Janža iz Puževec, saj je v predtekmovanju prejel dva rumena kartona. Je pa evropska nogometna zveza danes objavila zanimiv podatek, da je bil zadetek Erika Janže proti Dancem zadetek z največjo hitrostjo žoge na evropskem prvenstvu v Nemčiji, pri čemer je njegova žoga dosegla hitrost 128,76 kilometra na uro oziroma slabih 35 metrov na sekundo. Drugi v tej kategoriji za Janžo je bil Romun Razvan Marin na tekmi proti Ukrajini s strelom hitrosti 125,15 km/h, tretji pa Nemec Arda Güler z zadetkom proti Gruziji. Njegov strel je imel hitrost 118,35 km/h.

Vir: NZS

Med 31. avgustom in 22. septembra bo v Južni Afriki na programu 11. svetovno mladinsko prvenstvo v nogometu za ženske stare do 20 let. Na prvenstvu bo sodelovalo 24 reprezentanc, na njem pa bo med 36. pomočnicami iz 32 držav sodelovala tudi 35-letna Staša Špur doma iz Satahovec, profesorica razrednega pouka in članica soboške sodniške organizacije. Prekmurska nogometna sodnica bo pravico delila s Hrvatico Ivano Martinčić iz Koprivnice in njeno rojakinjo Majo Petravić. Staša Špur je že bila nogometna sodnica na velikem tekmovanju, prvič na 7. kadetskem svetovnem nogometnem prvenstvu za dekleta stare do 17 let leta 2022.

Na 14. Argonavtskem maratonu na Vrhniki sta sodelovala tudi dva člana Kolesarskega kluba Tropovci, dirka pa je za amaterske kolesarje štela tudi za državno prvenstvo. V Absolutni konkurenci je Timotej Gabriel Horvat zasedel 110.mesto, v svoji kategoriji pa 16. mesto. Andrej Žido se je v absolutni konkurenci uvrstil na 180. mesto, v svoji tekmovalni kategoriji pa se je uvrstil na 85. mesto.

Tudi v Ravenski ligi malega nogometa so odigrali zaključni turnir za leto 2024. Na Krajni je naslov prvaka pripadel Polani, ki je v finalu po kazenskih strelih premagala Kupšince s 7:6, v rednem delu je bil izid 3:3. Na tretje mesto so se uvrstili nogometaši Černelavec, ki so v polfinalu utrpeli poraza proti Polani s 3:2 in Kupšincem s 5:0.

Rudarsko ribolovno društvo iz Lovaszija je na jezeru v bližini madžarske meje pripravilo mednarodno ribiško tekmovanje, kjer je nastopilo 11 ekip iz Madžarske in štiri iz Slovenije. Moštveno je zmagala ekipa Dobri iz Lovaszija, na tretje mesto se je uvrstila Čentiba. V posamični konkurenci je zmagal Zoltan Markav iz ekipe Dobri, drugi je bil Štefan Meolic iz Čentibe. Največjo ribo, težko 3,35 kg, je imel na tehtanju Štefan Meolic iz Čentibe.

Prispeval: Tonček Gider