Šport, 28.6.24

today28.06.2024

Na 15. evropskem prvenstvu gluhih športnikov v tenisu, ki poteka v avstrijskem Beljaku, je po maratonskem dvoboju, dveh urah in 40 minutah, edini slovenski igralec Marino Kegl iz Murske Sobote izgubil četrtfinalni dvoboj proti Oliverju Graveju iz Francije z 2:1. Prvi niz je Marino dobil z rezultatom 6:4, v drugem je bil francoski igralec boljši s 6:2, v tretjem odločilnem pa s 6:4. Hkrati je Kegl kljub porazu že dobil povabilo za nastop na mednarodnem teniškem turnirju v Melbournu.

Na 19. turnirju v spomin na Simona Forjana v malem nogometu je v Sebeborcih sodelovalo 12 ekip. Zmagala je ekipa Slifas, druga je bila ekipa Strojni tlaki, tretja Cafe boy in četrta Klub malega nogometa Pečarovci. Za najboljšega igralca na turnirju je bil izbran Nik Lebar, najboljši vratar pa je bil Lan Erjavec.

Pokale najboljšim je podelila Miša Forjan

V Panovcu pri Novi Gorici je bilo državno prvenstvo v streljanju na glinaste golobe za veterane, kjer so tekmovali tudi pomurski strelci. Med veterani starimi od 50 – 60 let je zmagal Boštjan Maček iz Bodonec, v isti starostni kategoriji se je Evgen Pap, oba iz soboškega strelskega društva, uvrstil na 8. mesto. V starostni kategoriji od 60 do 70 let je bil Milan Pelcl iz Gornje Radgone četrti.

Boštjan Maček

Na šahovskem turnirju v Framu je zmagal Jože Velec iz Frama s 6. točkami, na drugo mesto pa se je uvrstil Jurij Ojsteršek iz Šahovskega društva Gornja Radgona, ki je zbral 5 točk.