Šport, 27.6.24

today27.06.2024

Nogometna zveza Slovenije je danes izžrebala pare 1. kroga 1. in 2. slovenske nogometne lige za sezono 2024/25. Prvenstvo v 1. ligi se bo pričelo s tekmami 20 in 21. julija, že v prvem kolu pa bo na Fazaneriji na sporedu prekmurski derbi med Muro in Nafto. V 2. kolu bo Mura teden dni kasneje igrala v Domžalah, Nafta pa doma proti Kalcerju iz Radomelj.

V 2. slovenski nogometni ligi, ki se bo pričela 11. avgusta, bodo Beltinčani igrali prvo tekmo doma, njihov nasprotnik pa bo ekipa Brinja Grosupljega.

V Dobrovniku je bilo v organizaciji domačega Strelskega društva Jezero mednarodno strelsko tekmovanje z revolverjem za pokal Dobrovnika, na katerem je sodelovalo 80 strelcev iz Hrvaške in Slovenije. Posamično je zmagal Peter Fijavž iz Strelskega društva Policist iz Maribora, najboljši pomurski strelec je bil Avgust Horvat iz Turnišča, na 11. mesto se je uvrstil Mitja Sečko iz domačega Strelskega društva Jezero. Moštveno je med 23. ekipami zmagal mariborski Policist, II. ekipa Jezera je bila četrta, I. ekipa Jezera se je uvrstila na 5. mesto, strelci Štefana Kovača iz Turnišča pa so bili šesti.

Na hipodromu Kireau v Avstriji je na mednarodnih kasaških dirkah zasedel drugo mesto Duc De Conuel na vajetih Jožeta Sagaja mlajšega iz Ključarovec, člana Kasaškega kluba Ljutomer, z odličnim kilometrskim časom 1:55,5. Naslednje kasaške dirke v Sloveniji bodo v nedeljo 30. junija v Lenartu.

Jože Sagaj

Na 21. Ormoškem nočnem teku so tekli tudi pomurski tekači. Na 4000 metrov dolgi progi se je najbolje odrezala Andreja Gorčan iz Dobrovnika, članica atletskega kluba Ormož, ki je bila deveta. Med ostalimi pomurskimi atletinjami je bila Ciara Jošar iz Sloparce Beltinci 19., na 25. mesto se je uvrstila Ana Trstenjak iz Ljutomera in na 30. mesto Zoja Zver iz Sloparce.

Na ribniku Ribiške družine Gornja Radgona je ribiška sekcija Društva upokojencev Bodonci – Brezovci – Zenkovci pripravila odprto upokojensko ribiško tekmovanje za pokal Krajevne skupnosti Brezovci. Med 33 tekmovalci je zmagal Bojan Merčnik iz Murske Sobote, ki je imel na tekmi 18,2 kg rib, drugi je bil Ivan Hajdinjak iz Vratje vasi s 14,3 kg, tretji Ivan Halas s Cvena s 13,8 kg, na četrto mesto se je uvrstil Franc Lukač iz Bakovec s 13,2 kg in na peto Marjan Satler iz Radenec s 12,7 kg ulovljenih rib.