Šport, 26.6.24

today26.06.2024

Na evropskem prvenstvu v nogometu je reprezentanca Slovenije tudi v tretjem kolu proti reprezentanci Anglije ostala neporažena. Pred 41.536 gledalci sta Slovenija in Anglija v Kőlnu igrali 0:0 in naša izbrana vrsta se je s tremi točkami prvič uvrstila v osmino finala katerega od velikih tekmovanj, kar je zgodovinski uspeh, Slovenija pa je v družbi osmih reprezentanc na prvenstvu, ki v treh srečanjih še ni doživela poraza. Slovenija je prvič sodelovala na evropskem prvenstvu leta 2000, dvakrat – leta 2002 in 2010 pa je sodelovala še na svetovnih prvenstvih. Prvenstvo v naši skupini je že končala Srbija z dvema točkama. Proti Angliji je do 91. minute igrale tudi Erik Janža iz Puževec, otrok Murine nogometne šole, ki pa v osmini finala, kjer nasprotnik Slovenije ta čas še ni znan, ne bo imel pravice nastopa zaradi parnih rumenih kartonov.

Slovenija proti Angliji. Foto: Martin Metelko

V Murski Soboti je bilo včeraj končano 22. odprto štiridnevno državno prvenstvo v letenju s toplozračnimi baloni na katerem je sodelovalo 16 pilotov iz šestih držav. Naslov prvaka na odprtem prvenstvu je osvojil Szabolcz Garab iz Madžarske pred Jernejem Bojanovičem iz Vojnika in Vitom Romejem iz Ljubljane. Piloti so v štirih dneh opravili 15 tekmovalnih nalog. Naslov državnega prvaka je osvojil Jernej Bojanovič iz Ljubljane, drugi je bil Vito Rome iz Ljubljane, na tretje mesto se je uvrstil Radoš Švagelj, ki je tekmoval za Balonarski klub Roto balon in na nehvaležno četrto mesto Branko Ambrožič s Ptuja, ki je tekmoval za Balonarski klub Bakovci.

V kraju Črne njive v organizaciji Trap kluba Ilirska Bistrica je bilo dvodnevno državno prvenstvo za člane v streljanju v trapu. Naslov državnega prvaka je že 16.tič osvojil Boštjan Maček iz Bodonec, ki je v rednem delu zadel 113 tarč in v finalu 46, na drugo mesto se je uvrstil Matjaž Lepen iz Ormoža s 44. točkami, tretji pa je bil Denis Vatovec iz Vrhnike z 32. točkami. Zanimivo, da sta v kvalifikacijah Vatovec in Hlebš zadela kar 118 tarč. Na peto mesto se je uvrstil Tadej Kostanjevec, Milan Svetec, oba iz Gornje Radgon,e se je uvrstil na 12. mesto, Denis iz Pojbič iz soboškega društva pa na 17.

V počastitev dneva državnosti je     na katerem je sodelovalo 37 ribičev iz Madžarske, Hrvaške in Slovenije. Zmagal je Luka Ivanič s 15,4 kg rib, drugi je bil Teodor Gyurica z 11,4 kg in tretji Branko Serec z 8 kg ulovljenih rib. Največjo ribo je imel na tekmi Štefan Ivanič in sicer 4,8 kg.