Šport, 24.6.24

today24.06.2024

V Mačkovcih na Goričkem je bila na 1380 metrov dolgi progi druga letošnja dirka za državno prvenstvo v motokrosu. Gledalci so videli zmagovalce samo v šestih dirkah, najbolj nestrpno pa so pričakovali nastop Vala Crnkoviča, ki je tekmoval v razredu MX 2, a je sodniška žirija zaradi močnega prašenja in nevarnosti za tekmovalce in gledalce to dirko odpovedala. Val Crnkovič iz soboškega društva je bil na treningu na Yamahi med 24 tekmovalci uvrščen na 20. mesto, žal pa ni dočakal finalne vožnje.

Val Crnkovič

V Mariboru je bilo odprto državno prvenstvo v atletiki za veterane, kjer so bili med 230 atleti iz Avstrije, Srbije, Italije in Madžarske uspešni tudi pomurski atletski veterani. Zdravko Mauko – Magi iz Športnega društva Radenci je v svoji starostni kategoriji zmagal v teku na 100 metrov, v skoku v višino in v skoku s palico. Karli Vrbnjak od Vidma je zmagal v teku na 5000 metrov, Tjaša Žalig iz Murske Sobote je bila zmagovalka v teku na 800 metrov, Štefan Potočnik iz Športnega društva Beltinci pa je zasedel štiri druga mesta – v metu diska, suvanju krogle ter v metu kladiva in gire.

Zdravko Mauko

Na dvodnevnem državnem mladinskem strelskem prvenstvu v trapu v Novi Gorici so sodelovali tudi pomurski strelci. Naslov državnega prvaka je osvojil Rene Cerovac iz Kopra, tretji je bil Lan Maček in četrti Lan Gomboc, oba iz Strelskega društva Štefan Kovač – trap iz Murske Sobote.

Lan Maček

V kraju Sveta Trojica nad Vrhniko je bla lokostrelska tekma za slovenski 3 D pokal na kateri so dve medalji osvojili tudi člani Lokostrelskega kluba Lendava. Srebrno medaljo je osvojil Herman Klement z lovskim lokom med tekmovalci starejšimi od 50 let, Kristijan Horvat pa je bil s tradicionalnim lokom med člani tretji. Sedmi mesti sta zasedla Dominik Husar s tradicionalnim lokom in Jožef Hozjan z dolgim lokom.

V Murski Soboti je bil regijski košarkarski turnir 3 x 3 v točkovanju za državno prvenstvo, ki sta ga pripravila Košarkarski klub Radenska Creativ iz Murske Sobote in soboške športna zveza. Med 18 letniki je zmagala ekipa Žlebi, druga je bila Sarma, na tretje mesto se je uvrstila ekipa Stop. Med člani je zmagala ekipa Cedevite Olimpije, druga je bila ekipa Štajerske in tretja ekipa Pomurja.