Šport, 21.6.24

today21.06.2024

Na 17. evropskem prvenstvu v nogometu je slovenska reprezentanca v Münchnu pred 67.000 gledalci v drugi tekmi C skupine po neodločenem izidu 1:1 proti Danski v četrtek igrala še proti Srbiji 1:1. Za Slovenijo je dosegel vodilni zadetek nekdanji igralec soboške Mure Žan Karničnik, sicer doma iz Radelj ob Dravi v 69. minuti. Žal je reprezentanca Srbije v 95. minuti preko Luke Jovića izid izenačila na 1:1. Celo tekmo je igral za Slovenijo tudi Erik Janža iz Puževec. Naslednjo tekmo bo Slovenija igrala v torek 25. julija v Kőlnu proti Angliji.

Vir: nzs.si

Na regionalnem nogometnem turnirju veteranov starih nad 60 let v Marcaluju na Madžarskem je združena ekipa Nafte in Lentija med sedmimi ekipami v drugi skupini zasedla prvo mesto pred nogometaši Siofoka in Barcse. Skupno je na turnirju nastopilo sedem ekip.

Na četrti tekmi za slovenski atletski pokal za pionirje je Podbrdu na 1,2 km dolgi progi z višinsko razliko 65 metrov zmagal Jurij Humbel, član Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote, kar je že njegova četrta zmaga med 12 letniki v gorskem teku.

V Ribiškem domu v Lendavi je bila letna skupščina Športne zveze Lendava, ki jo uspešno vodi Andrej Matjašec. Na skupščini je sodelovalo 18 člani športne zveze, ki pa so bili mnenja, da imajo klubi vse več težav s finančnimi sredstvi, saj financiranje društev ne sledi inflaciji. Na skupščini so se poslovili od dolgoletnega tajnika zveze Velimira Horvatića, ki odhaja v pokoj.