Prekmurec Erik Janža zadel na EURO 2024 proti Danski

today16.06.2024

Pa smo ga dočakali, težko pričakovano letošnje Evropsko nogometno prvenstvo v Nemčiji in ob tem še prvo tekmo slovenske nogometne reprezentance. Slovenija se je v prvi tekmi letošnjega EURA v Stuttgartu  še sedmič v zgodovini pomerila z Dansko in ob petih porazih iztržila drugi neodločen izid. To je bil tudi prvi neodločen izid na letošnjem prvenstvu, končalo se je z 1:1, potem ko so Danci povedli v 17. minuti, Slovenci pa izenačili v 77. z zadetkom našega prekmurskega rojaka Erika Janže iz Puževec, ki nastopa za poljski Gornik in s katerim je pred prvenstvom za eno leto podaljšal sodelovanje. Janža je odigral odlično tekmo in ob zadetku prispeval še nekaj podaj iz katerih je bila Slovenija nevarna, a ni zadela. Benjamin Šeško je za Slovenijo le minuto pred zadetkom zadel še vratnico. 30-letni Janža, ki bo svoj 31. rojstni dan praznoval le dan po tekmi s Srbijo je v državnem dresu, čeprav nastopa na položaju levega bočnega branilca, na 11 nastopih dosegel kar tri zadetke. V tej zgodbi je najbolj zanimivo, da je v letošnji sezoni dosegel tri zadetke, tri za reprezentanco in drugega proti Danski. Tekmo v Stuttgartu so zaznamovali tudi številni slovenski navijači, ki se bodo množično odpravili tudi na preostali dve tekmi skupinskega dela. V drugi tekmi 1. kroga naše skupine je Anglija z 1:0 premagala Srbijo. Tekmi drugega kroga bosta v četrtek in sicer se bosta ob 15. uri v Münchnu pomerila Slovenija in Srbija, ob 18. uri pa še Danska in Anglija. Tekmi zadnjega kroga bosta prihodnji torek ob 21. uri, Slovenija bo takrat igrala z Anglijo.