Šport, 13.6.24

today13.06.2024

Na evropskem prvenstvu v elektronskem pikadu, ki poteka v Benidornu v Španiji, nastopata tudi moška in ženska slovenska reprezentanca. V disciplini triple mix je Slovenija osvojila naslov evropskega prvak v postavi: Petra Klemenčič, Sebastjan Antolin in Jože Seitl. Ob koncu tedna bo Pikado zveza Slovenije pripravila v zadružnem domu v Ivanjkovcih 18. državno prvenstvo za mlajše kategorije. Prvenstvo bo potekalo za mladince, igralce stare do 21 let in kadete do 18 let starosti.

Na tradicionalnem srečanju igralcev malega nogometa v Lakošu so veterani Nafte premagali Jugopetrol iz Beograda z rezultatom 6:1. Za Nafto je dosegel tri zadetke Ivan Oletić, dva je dodal Dean Novak in enega Ivan Šardi. Povratno srečanje med veterani Nafte in Jugopetrola iz Beograda bo na programu v jesenskih mesecih v Beogradu.

Na drugem turnirju 19. sezone poletne lige v odbojki na mivki sta bila na programu dva turnirja. V Bučečovcih je v A skupini zmagala ekipa Mladi upi, druga pa je bila ekipa Športnega društva Križevci. Na turnirju B skupine je zmagal Odbojkarski klub Ljutomer, druga je bila ekipa London by Gaš Lampiščak. Zadnja dva turnirja bosta na programu v nedeljo 16. junija ob 9.uri v Razkrižju in v Križevcih pri Ljutomeru.

Turnir v Bučečovcih

Šahovsko društvo Pomgrad je v Murski Soboti pripravilo šesti letošnji hitropotezni šahovski turnir. Zmagal je Denis Gjuran, ki je zbral 13 točk in pol, drugi je bil Boris Kovač z 9. točkami in tretji Igor Kos s 7. točkami in pol. V nedeljo ob 9. uri bodo imeli šahisti tradicionalni mednarodni konectedenski šahovski turnir v gostišču Špirić v Černelavcih.