Šport, 12.6.24

today12.06.2024

Na otoku Krku na Hrvaškem je bil mednarodni nogometni turnir za veterane, kjer je nastopila tudi slovenska zdravniška veteranska reprezentanca in zasedla prvo mesto. Slovenski zdravniški veterani so premagali Krk z 2:1 in veterane Reke s 3:1. Za veteransko reprezentanco Reke so igrali tudi nekateri znani nogometaši: Mladenović, Flego, Vargić in Starčevič, za slovensko pa Lasbacher, Juhnov, Jelenko, Florjanič in Prettner.

Na mednarodnem nogometnem turnirju za veterane v Zalaegerszegu na Madžarskem za igralce stare nad 58 let pa je zmagala Nagykanizsa pred Zalaegerszegom in združeno ekipo Lenti/ Lendava. Lendavski veterani so igrali proti zmagovalni ekipi Nagykanizse 1:1.

V Mariboru je bilo moštveno državno prvenstvo v atletiki za mlade v starostni kategoriji U – 12. Ekipa Atletskega kluba Pomurje v postavi: Denis Padar, Tai Šantavec, Timo Kuhar in Žak Poštrak je po dvodnevnem tekmovanju v sedmih različnih disciplinah osvojila ob koncu med 19. ekipami drugo mesto in naslov državnega podprvaka. Dekleta U – 12 so se odrezala malce slabše in so v postavi: Anja Burjan, Danaja Fras, Sofia Horvat, Lina Osojnik, Julija Plohl, Zala Sobočan in Vita Stropnik med 22. timi ekipami zasedle 8.mesto.

V Murski Soboti je bilo v torek 3. kolo prve slovenske lige vzhod v vrtnem kegljanju za slepe in slabovidne. Ženska ekipa Medobčinskega društva slepih in slabovidnih v postavi: Silva Mlinarič, Marija Jurančič in Milica Ivanuša je z 237. keglji zasedla prvo mesto; v moški konkurenci je bila ekipa Murske Sobote v postavi: Anton Gomboc, Silvo Vršič in Danilo Kreslin z 203. podrtimi keglji četrta.