Šport, 11.6.24

today11.06.2024

V Murski Soboti bo v sredo ob 11. uri začetek 30. mednarodne kolesarske dirke po Sloveniji, ki bo po šestih letih znova imela etapo skozi Pomurje. Prva etapa bo dolga 192,3 km in bo iz Murske Sobote kolesarje vodila po štirih državah. Najprej bodo peljali v avstrijsko Radgono, nato nazaj v Prekmurje in skozi Lendavo na Madžarsko. Pri Halozah bo proga speljana tudi na Hrvaško nato pa se bo etapa končala s ciljem v Ormožu. Skupno bo nastopilo 23 ekip, med katerimi bo tudi sedem s statusom World Teama. Med kolesarji bosta tudi znana slovenska kolesarja: Matej Mohorič in Luka Mezgec. Cilj 30. kolesarske dirke po Sloveniji in skupno 834 km bo v nedeljo v Novem mestu.

V Opatiji je bila 46. kolesarska dirka za Trofejo Učka, ki je štela na Hrvaškem tudi za državno prvenstvo v vzponu. Na dirki je nastopila tudi članica Kolesarskega kluba Tropovci Kristina Koter in v kategoriji ženske elite na 7 km dolgi progi s 470 metri višinske razlike zasedla tretje mesto.

V Nedelici je bila sinoči volilna skupščina Medobčinske nogometne zveze Lendava. Za predsednika je bil za novi štiri letni mandat izvoljen Slavko Režonja z vsemi glasovi prisotnih delegatov, nalogo podpredsednika pa bo opravljal Miran Bukovec. Na začetku volilne skupščine je predsednik Slavko Režonja podelil nogometnim klubom za njihove jubileje posebne plakate Nogometne zveze Slovenije, ki so jih dobili: za 75 let delovanja – Nogometni klub Čentiba in Nogometni klub Panonija iz Gaberja ter za 50 let delovanja Nogometni klub Bistrica in Nogometni klub Odranci. Več o delu lendavske medobčinske nogometne zveze bomo poročali v nedeljskem športnem popoldnevu.

Odigrano je bilo zadnje 22. kolo v Gorički ligi malega nogometa, kjer so igrali takole: Pizzerija Kučan Križevci – Carioke Markovci 2:20, Gornji Petrovci – Hajduk Adrijanci 12:0, Dolenci – Čepinci 5:3, Domanjševci – Srebrni breg Martinje 2:3, Stajevci – Lucova 0:6, Lucova Domanjševci 6:4 in Neradnovci – Inter Dolič 6:4. Naslov prvaka so osvojili Neradnovci z 61. točkami pred Lucovo z 58. timi in Gornji Petrovci s 57. točkami. Najboljši strelec lige je Sašo Gašpar iz markovskih Cariok z 59. zadetki. V soboto 15.junija ob 13. uri bo v Čepincih zaključni turnir za leto 2024.