Šport, 5.6.24

today05.06.2024

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v latvijski Jurmali dobila tudi četrto kvalifikacijsko nogometno tekmo za nastop na evropskem prvenstvu proti Latviji s 4:0. Za Slovenijo je en zadetek k zmagi prispevala tudi Sobočanka Špela Kolbl in sicer v 47. minuti, Lara Prašnikar je zadela v 24. in 42. minuti, en zadetek pa je dosegla tudi Korina Janež v 72. minuti. Za reprezentanco sta zraven Špele Kolbl igrali tudi pomurski igralki Mateja Zver in Sara Makovec. Naslednjo tekmo bo Slovenija v kvalifikacijah igrala 12. julija v gosteh proti Moldaviji.

V pripravljalni nogometni tekmi za nastop na evropskem prvenstvu je v Stožicah reprezentanca Slovenije pred blizu 9.000 gledalci premagala Armenijo z 2:1. Za Slovenijo, s spremenjeno kadrovsko zasedbo, sta dosegla zadetka Jan Mlakar v 11. in povratnik v reprezentanco Josip Iličič v 63. minuti. Za slovensko izbrano vrsto je celo tekmo igral tudi Erik Janža iz Puževec in do 71. minute tudi Tomi Horvat iz Turnišča. Naslednjo pripravljalno tekmo bo Slovenija igrala v Stožicah v soboto ob 15.uri proti Bolgariji.

Na strelišču v Rakičanu je bilo prvenstvo Zveze lovskih družin Prekmurja. Moštveno so v kombinaciji zmagali Križevci pred Mlajtinci in Pečarovci. Posamično je v streljanju na glinaste golobe zmagal Marjo Bencik iz Petišovec, v streljanju z malokalibrsko puško je zmagal Aleš Števanec s Tišine, v kombinaciji je bil najboljši Blaž Nuhanović iz Ivanovec. Med veterani sta bila zmagovalca v streljanju na umetne golobe Franc Vidonja iz Križevec in Štefan Hoheger iz Murske Sobote, z malokalibrsko puško sta zmagala Jože Babič s Tišine in Marjan Burjan iz Prosenjakovec in v kombinaciji Franc Vidonja in Marjan Burjan.

V Gabrju na Dolenjskem so na kolesarski dirki za pokal Sandija Papeža nastopili tudi tropovski kolesarji. Na 19,6 km dolgi progi je med deklicami A skupine zmagala Maša Žalig, v skupini C pa je na 9,8 km dolgi progi Manja Žalig zasedla drugo mesto. Kolesarski klub Tropovci bo v nedeljo 9. junija ob 9.uri pripravil 3. kolesarski kriterij po ulicah Murske Sobote na 1400 metrov dolgi krožni progi za osem kategorij.