Šport, 3.6.24

today03.06.2024

V Varaždinu je bilo mednarodno tekmovanje v badmintonu za rekreativce, kjer je nastopilo tudi 8 igralcev lendavske Mladosti. Med ženskami posamično je v kategoriji A zmagala Maša Doler, ki je bila zmagovalka tudi z Gogo Seničič iz Brežic ter v mešanih dvojicah s Tonijem Hotkom iz Pišec. V moških dvojicah sta bila druga Sašo Kranjc in Mitja Sekereš. Med ženskami v A kategoriji je zmagala Petra Šraj – vsi iz lendavske Mladosti.

V nedeljo je bil zadnji tekmovalni dan državnega prvenstva v hokeju na travi. Med članicami so Moravske Toplice v Predanovcih premagale Triglav s 5:1. Za Moravske Toplice je zadela dvakrat Tanja Kőnye, po enkrat pa Ajša Kuzma, Danaja Škrilec in Barbara Sambt; za Triglav je dosegla edini zadetek Sanja Zelko. Nove državne prvakinje so hokejistke Lipovec, ki imajo v Špeli Berden tudi najboljšo strelko ligo a so bile v tem kolu proste, pred Moravskimi Toplicami in Triglavom. Člani Triglava so dobili tekmo proti Moravskim Toplicam s 3:0 brez tekme. Naslov prvaka je osvojil Triglav pred Lipovci in Moravskimi Toplicami.

Špela Berden, kapetanka HK Lipovci in naj strelka lige

V Železnikih je bil 28. tek na Ratitovec na 1450 metrov dolgi progi s 74 metri višinske razlike, kjer je naslov slovenskega prvaka v disciplini gor in dol osvojil Jurij Humbel, član Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote s časom 7.01, kar je že njegova tretja zmaga na prostem na slovenskih prvenstvih.

Na kolesarski dirki 19. vzpon na Krvavec 2024 so na 14 km dolgi progi s 1058 metri višinske razlike nastopili tudi pomurski kolesarji. Med masterji C je Goran Salavec zasedel peto mesto, Iztok Žalig, oba sta člana Kolesarskega kluba Tropovci, pa se je uvrstil na 11. mesto.

Na mednarodnem tekmovanju v judu za pokal Krškega sta med 178 judoisti iz 21 klubov članici Judo kluba Lendava osvojili dve odličji. Med 12 letnicami je Zita Hebar v kategoriji do 48 kg zasedla prvo mesto, v kategoriji do 36 kg pa je bila Brina Podgorelec tretja.