Ozadje
AD

Na zboru članic Judo zveze Slovenije v Ljubljani je 88 predstavnikov slovenskih judo klubov izvolilo novo vodstvo. Predsednik zveze je postal Bogdan Gabrovec, ki je bil med leti 1994 in 2014 že predsednik te organizacije. Med pomurskimi klubi je dobil svojega predstavnika v izvršnem odboru Aleš Vrbančič, ki deluje v Prleški judo šoli.  V nadzorni odbor je bil izvoljen tudi Robert Gabor iz Judo kluba Lendava.

Aleš Vrbančič

Na teniških igriščih v Murski Soboti je bil prvi turnir iz serije Murska Sobota Tour, na katerem je sodelovalo 32 igralcev. V velikem finalu je zmagovalec Dejan Fujs iz Murske Sobote, sicer odbojkarski trener premagal Danija Straha iz Gornje Radgone z rezultatom 9:7. Na tretje mesto sta se uvrstila Dominik Sedonja in Boris Marič. Naslednji teniški turnir bo v Murski Soboti v soboto 29. junija.

Društvo invalidov Lendava je na jezeru pri Speedway stadionu v Petišovcih pripravilo spomladansko tekmovanje ribičev, na katerem je sodelovalo 25 ribičev. Zmagal je Albin Šmidlehner z 19,3 kg ulovljenih rib, drugi je bil Aleksander Černela s 4,7 kg, tretji Slavko Kozlar z 2,3 kg, na četrto mesto se je uvrstil Boris Petek z 1,4 kg in na peto Franc Šimon z 1,2 kg ulovljenih rib.

V 24. kolu Ravenske lige v malem nogometu so igrali takole: Petanjci- Polana 4:7, Gradišče – Tropovci/Tišina 7:2, Kučnica – Borejci 1:14, Mister baby Gederovci – Satahovci 1:4, Skakovci – Krajna 4:4 in Krog- Černelavci 2:5. Tekma Kupšinci – Dobel bo v četrtek 6. junija. Na lestvici vodijo Borejci s 66.točkami pred Gradiščem, ki jih ima 62 in Polano, ki je zbrala 60 točk.

Prispeval: Tonček Gider