Šport, 30.5.24

today30.05.2024

Člani Lokostrelskega kluba Lendava so sodelovali na lokostrelski tekmi 3D pokala na Turjaku. Med člani s tradicionalnim lokom je zmagal Kristijan Horvat, drugi z dolgim lokom je bil Jožef Hozjan, med tekmovalci starejšimi nad 50 let je zasedel tretje mesto z lovskim lokom Herman Klement. Mladi lokostrelci so sodelovali na finalu državnega prvenstva za srednje šole v Logatcu, kjer je Tian Kuzma iz Dvojezične srednje šole s sestavljenim lokom osvojil naslov državnega prvaka.

To soboto prvega junija ob 8. uri bosta v Športnem parku Beltinci Športna zveza Beltinci in Planinsko društvo Matica pripravila 19. pohod po Ferijevi in 8. pohod po Jožefovi poti v spomin na dva izjemna športna delavca. Feri Maučec je bil odličen nogometaš in dolgoletni urednik športa na Murskem valu, Jože Horvat pa vrsto let uspešen predsednik Športne zveze Beltinci. Pohodniki bodo začeli pohod v športnem parku v Beltincih in krenili proti Lipovcem, Gančanom in se vrnili nazaj v Športni park v Beltince.

Na mednarodnem nogometnem turnirju veteranov v Nagykanizsi na Madžarskem, ki so bili stari nad 60 let, je v 2. kolu Nagykanizsa premagala Lendavo s 5:0, v drugi tekmi pa je bil Zalaegerszeg boljši od Lendave s 3:2. Po dveh kolih vodi Zalaegerszeg z 21. točkami, Lendava pa ima na tretjem mestu 7 točk.

Na Ravnah je bilo prvo kolo atletske lige Zveze paraplegikov Slovenije, kjer je Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije moštveno zasedlo peto mesto. Med članicami se je najbolje odrezala Marta Janežič iz soboškega društva, ki je bila v suvanju krogle peta, v metu kopja je bila šesta in v metu diska je zasedla 11. mesto. Soboški paraplegiki so tekmovali tudi v vožnji na 100 metrov, kjer je bil Franc Borovnjak sedmi in Franc Baum osmi.